Powstanie ośrodek tenisowo-sportowy! Umowa podpisana

3

GÓRA KALWARIA W piątek burmistrz Arkadiusz Strzyżewski podpisał umowę z inwestorem, który na dzierżawionym od gminy terenie wybuduje ośrodek tenisowo-sportowy.

Tu powstaną korty tenisowe

Fundacja Edukacja Sportowa (FES) zobowiązała się, że obiekt, który powstanie w sąsiedztwie zespołu basenowego, rozpocznie działalność najpóźniej za dwa lata. Barbara Borowska, prezes, zapewnia jednak, iż organizacja w ciągu kilku dni rozpocznie składanie wszelkich niezbędnych wniosków w urzędach, aby budowa rozpoczęła się możliwie szybko.
– Cieszymy się, że inicjatywa w końcu nabiera rozpędu. Teraz, kiedy piłeczka jest po naszej stronie, dołożymy wszelkich starań, aby inwestycja powstała jak najszybciej i służyła mieszkańcom – deklaruje pani prezes.
Na terenie o łącznej powierzchni około 4750 metrów kwadratowych fundacja zaplanowała trzy korty (w tym dwa pod dachem) oraz kryte boiska wielofunkcyjnego. Powstanie także budynek klubowy z zapleczem socjalnym i kawiarenką. Inwestor już wybrał wykonawcę. Szacuje, że koszt inwestycji wyniesie około 1,5–2 mln złotych.
Będą to pierwsze kryte korty w gminie Góra Kalwaria i w ogóle pierwszy prywatny ośrodek sportowy. Tenisowa Góra Kalwaria będzie działała na zasadach komercyjnych (a dzierżawca będzie wnosił comiesięczną opłatę na rzecz gminy), w umowie zawartej z gminą na 30 lat, fundacja zobowiązała się do nieodpłatnego udostępniania obiektu (w ściśle określonym zakresie) uczniom gminnych szkół. Miejscowe kluby sportowe oraz pozostali mieszkańcy będą mogli korzystać z ośrodka na preferencyjnych warunkach. Fundacja będzie także organizować ogólnodostępne wydarzenia i turnieje propagujące grę w tenisa.
– Mieszkańcy w końcu będą mieli możliwość dostępu do nowoczesnej infrastruktury sportowej, której w gminie nie mieliśmy – nie kryje satysfakcji burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. – Cieszę się również, że teren, który przez kilkadziesiąt lat był bardzo zaniedbany, ma szansę stać się wizytówką Góry Kalwarii. Jako gmina jesteśmy otwarci na wszelkie tego typu inicjatywy, które pozwolą w atrakcyjny i aktywny sposób zagospodarować czas nie tylko dzieci i młodzieży – dodaje.

inf

3 KOMENTARZE

  1. Pożyjemy, zobaczymy. Żeby tylko nie skończyło się tak jak w Piasecznie przy stadionie gdzie miały powstać wielofunkcyjne boiska do gry w piłkę pod dachem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię