Powstanie ścieżka rowerowa w Żabieńcu

2

PIASECZNO Podczas ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz Daniel Putkiewicz poinformował o problemach, związanych z budową zintegrowanej sieci tras rowerowych, które miałyby połączyć Piaseczno z Górą Kalwarią i Konstancinem-Jeziorną. Póki co gmina próbuje budować pojedyncze odcinki ścieżek


Ścieżki takie mają powstać m.in. wzdłuż ul. Sielskiej w Siedliskach oraz po drugiej stronie DK 79 – od sklepu w Żabieńcu do stawów. Plany budowy międzygminnej sieci traktów rowerowych mają poważne opóźnienie.
– Było już kilka przetargów i jak dotąd nie udało nam się znaleźć wykonawcy, który podjąłby się realizacji tego zadania – mówi burmistrz Putkiewicz. Przypomnijmy: 16 nowych szlaków rowerowych o długości 87 km łączących trzy gminy miało zostać oddanych do użytku w ubiegłym roku. Samorządy otrzymały na to zadanie 10,5 mln unijnego dofinansowania.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Najpierw niech przeprowadza jakaś edukację bo okoliczni rowerzyści zdają się mieć mózg wielkości tic taca. A znaczna część mimo powstania ścieżek rowerowych nie ma ochoty z nich korzystać , jaki jest więc sens takich działań ?

  2. Dla kogo ta ścieżka? W tym kierunku mieszkańcy jadą jedynie w ostatnią drogę na cmentarz do Jazgarzewa. Zajmijcie się wyjazdem ze wsi lub dojazdem do szkół. Żabienca z okna Burmistrza chyba nie widać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię