Powstanie świetlica sportowa. To będzie prawdziwa perełka

2

PIASECZNO W ostatnią sobotę klub sportowy LKS Jedność Żabieniec obchodził swoje 100. urodziny. W przyszłym roku ruszy prawdopodobnie budowa świetlicy sportowej, która ma służyć także jako miejsce spotkań dla mieszkańców miejscowości, w tym seniorów. Imponujący obiekt może kosztować nawet 20 mln zł


Kilka miesięcy temu rozstrzygnięto konkurs na projekt budynku świetlicy. Konkurs wygrała pracownia M.O.C. Architekci z Katowic, która stworzyła ogólnodostępną, atrakcyjną przestrzeń dla mieszkańców Żabieńca i użytkowników klubu. Na tę przestrzeń składa się nie tylko nowoczesny budynek klubowy, ale też jego najbliższe otoczenie. W tym roku gmina chce uzyskać pozwolenie na budowę obiektu. W przyszłym zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę i jest duża szansa na to, że rozpoczną się prace.
Obecny budynek klubowy pochodzi z 1963 roku i, ze względu na stan techniczny, praktycznie nie nadaje się do użytku – mówi Adam Marciniak, sołtys Żabieńca i miejski radny, który od lat angażuje się w życie klubu. – Budowę nowego obiektu planujemy od lat, potrzebujemy go jak tlenu. Chcemy, aby był to budynek na miarę XXI-wieku i posłużył lokalnej społeczności przez kolejnych 100 lat.
W świetlicy sportowej, oprócz przestrzeni dla klubu, w którym trenuje ponad 300 zawodników (głównie dzieci), ma mieścić się także kawiarnia z tarasem. Przestronne pomieszczenia będą jasne i utrzymane w skandynawskim stylu, z dużą ilością szkła i drewna. Jury konkursowe zauważyło, że harmonijna i funkcjonalna bryła dobrze wpisuje się w charakter otoczenia. Budynek ma być otoczony zielenią. Zostaną zastosowane w nim najnowocześniejsze rozwiązania, takie jak gruntowa pompa ciepła, fotowoltaika czy podziemne zbiorniki na deszczówkę.
– W środku będzie winda, szatnie, siłownia oraz będzie funkcjonował dzienny klub seniora – podkreśla sołtys Marciniak. – Całości dopełni sala konferencyjna, w której podczas wyborów będzie można urządzić lokal wyborczy.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię