Powyborcze echa na wigilii. „Święta to odpowiedni czas, aby zapomnieć o podziałach i poszukać tego, co łączy”

0

GÓRA KALWARIA Podczas miejskiej wigilii w Ośrodku Kultury spotkało się wielu obecnych i byłych samorządowców, społeczników i osób, które działają na rzecz gminy. Jednak zanim zebrani podzielili się opłatkiem, obejrzeli niezwykle klimatyczny spektakl świąteczny w wykonaniu dzieci z przedszkola nr 1


Wśród dziesiątek gości można było spotkać m.in. byłą burmistrz Barbarę Samborską, byłego starostę Jerzego Kongiela, byłych przewodniczących rady – Zbigniewa Bugno, Piotra Szeląga, Ryszarda Helmana i Zenona Nadstawnego, ale również obecnego burmistrza Piaseczna Daniela Putkiewicza, dyrektorów szkół, sołtysów czy przedstawicieli wszystkich służb mundurowych.

Arkadiusz Strzyżewski, gospodarz gminy Góra Kalwaria, w gronie nowo wybranych lokalnych władz, gorąco dziękował zabranym za przybycie.

– Dziękuję też, za to, co państwo zrobiliście dla Góry Kalwarii i jej mieszkańców. Miniony rok obfitował w emocje z racji wyborów samorządowych – kontynuował burmistrz. – Emocje jednak już opadły i czas świąt jest odpowiedni, aby zapomnieć o pewnych podziałach, szukać tego co łączy. Każdy z nas działał bowiem na rzecz dobra naszej gminy i tylko czasem różnimy się co do metod. Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta i każdemu mogą kojarzyć się nieco inaczej. Dla jednych najważniejszy jest aspekt związany z wiarą, inni kładą akcent na odpoczynek i spotkania z bliskimi. Jednak jedno nie ulega wątpliwości – że jest to czas, kiedy uważnie słuchamy siebie nawzajem, jesteśmy bardziej wyrozumiali, staramy się ze sobą pojednać, bardziej niż zwykle zależy nam, by wywołać uśmiech u drugiej osoby. Niech te najbliższe dni zbliżą nas do siebie. I najważniejsze, byśmy podtrzymali tę atmosferę przyjaźni, miłośni w trakcie kolejnych tygodni i miesięcy. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mogli budować naszą Górę Kalwarię – zakończył włodarz.

Do życzeń Arkadiusza Strzyżewskiego dołączył się Jan Rokita, przewodniczący rady miejskiej. Dodał również:

– Szanowni państwo, ten rok jest dla Góry Kalwarii historyczny. Tak jak każdego roku mamy nową choinkę na rynku miejskim, tym razem z
Moczydłowa, tak jak za chwilę będziemy mieli nowy 2019 rok, tak wreszcie po
wielu latach oczekiwania mamy nowego burmistrza Góry Kalwarii Arkadiusza
Strzyżewskiego, zastępców burmistrza Danutę Rechnię i Mateusza Baja, radę
miejską Góry Kalwarii w nowym składzie, no i mnie przewodniczącego rady
miejskiej. 
Dlatego jestem przekonany, że ten nowy rok musi być rokiem udanym, pozytywnym, pomyślnym i tego serdecznie sobie i państwu życzę.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię