Pożar domu opanowany. Dlaczego budynek się zapalił?

0

GÓRA KALWARIA Dziś około godz. 9 zapalił się dom położony w Solcu przy ulicy Różanej. Pożar gasiło 10 jednostek straży pożarnej. Akcja zakończyła się po godz. 11. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał


Pierwsze jednostki straży pożarnej dotarły na miejsce o godz. 9.18.
Z okna dwukondygnacyjnego domu wydostawały się płomienie. Można powiedzieć, że pożar był w fazie rozwiniętej – mówi mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Od razu podano trzy prądy wody plus dodatkowy prąd z drabiny mechanicznej. O godz. 9.50 pożar przestał się rozprzestrzeniać i rozpoczęło się dogaszanie domu, które zakończyło się po godz. 11.


Spaleniu uległy dwa pomieszczenia na pierwszym piętrze oraz konstrukcja dachu – informuje mł. bryg. Darmofalski. – Dokładnie sprawdziliśmy wnętrze budynku, w chwili pożaru nikt w nim nie przebywał. Użyliśmy też kamery termowizyjnej. Nigdzie nie było podwyższonej temperatury więc po zakończeniu dogaszania, około godz. 11.15 zastępy zaczęły wracać do koszar.


Trudno powiedzieć, co było przyczyną pożaru. Na pewno w domu nie nastąpiło zwarcie elektryczne, bo do budynku nie był podłączony prąd. Wiadomo, że ogień zaczął rozprzestrzeniać się na piętrze, być może zarzewiem był niedopałek papierosa. Na miejscu policjanci zastali nietrzeźwego partnera właścicielki domu, który zaalarmował straż pożarną.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię