Pożar szeregowca, w akcji gaśniczej uczestniczyło aż 49 strażaków

0

LESZNOWOLA W czwar­tek o godzinie 3.20 nad ranem wybuchł pożar przy ul. Kukułki w Zgorzale. W płomieniach stanął 10-mieszkaniowy szeregowiec.

 

W pożarze, który wybuchł w czwar­tek o godzinie 3.20 w Zgorzale, ucierpiało pięć segmentów mieszkalnych. W akcji ratowniczo-gaśniczej wzięło udział 14 zastępów straży pożarnej, łącznie 49 strażaków. Wykorzystane zostały dwa samochody z drabinami – z Piaseczna i Złotokłosu.


Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji fotowoltaicznej – mówi mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – To są jednak wstępne ustalenia, sprawę będzie badał biegły w ramach działań policji.
Przed przybyciem strażaków mieszkańcy opuścili lokale. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Ucierpiał jednak sam budynek.

W największym stopniu zostały uszkodzone dachy domów.

Po zakończeniu akcji ratowniczo-gaśniczej na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele gminy Lesznowola, którzy dostarczyli dodatkowe plandeki do zabezpieczenia spalonych więźb dachowych. Natomiast Zastępca Wójta Gminy Marcin Kania, który również był na miejscu, zorganizował dwa duże kontenery na odpady.

Działania strażaków trwały do godziny 7.30. Dwie godziny później na miejsce przyjechały jeszcze trzy zastępy, by zabezpieczyć dachy na wypadek opadów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię