Pożar w rozdzielni. Pół miasta jest bez prądu

1

GÓRA KALWARIA Dziś rano wybuchł pożar w rozdzielni transformatorowej przy ulicy Skierniewickiej. Posesje w rejonie Skierniewickiej i Budowlanych są pozbawione prądu. Awaria ma zostać usunięta około godz. 15


Dym z rozdzielni zaczął wydobywać się około godz. 7. Kilkanaście minut później na miejscu zjawiły się cztery zastępy straży pożarnej. Z naszych informacji wynika, że ogień wybuchł w zamkniętym transformatorze. Być może doszło do jakiegoś zwarcia, które skutkowało zapaleniem się podatnych na ogień elementów.
Podaliśmy prądy z gaśnicy proszkowej i śniegowej, zabezpieczyliśmy teren i wezwaliśmy na miejsce pogotowie energetyczne – opisuje podjęte przez strażaków działania mł. bryg. Łukasz Darmofalski, rzecznik Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Piasecznie. Niestety, bezpośrednim skutkiem pożaru transformatora było odcięcie prądu na pobliskich ulicach. Awaria ma zostać usunięta około godz. 15.

TW

1 KOMENTARZ

 1. „Pożar w rozdzielni. Pół miasta jest bez prądu”
  ============================
  Panie Redaktorze, wczoraj pan pisał, że „już w najbliższą niedzielę w Górze Kalwarii czas cofnie się o 100 lat. Miasto odwiedzi Józef Piłsudski!”.

  Sto lat temu w GK pewnie nie było prądu, więc żeby zrekonstruować tamte realia, należałoby albo całkowicie prąd wyłączyć, albo przynajmniej pozwolić spalić się tej rozdzielni do końca.

  Jak znam zapał niektórych „rekonstruktorów”, to mam lekkie podejrzenie, że może ten pożar nie był przypadkowy, tylko ktoś zapomniał poinformować strażaków (?) 🙂

  Jak pan będzie drążył tę sprawę, to proszę się przy okazji wywiedzieć, czy zmartwychwstały Piłsudski nie zamierza czasem jakiegoś zamachu sierpniowego przeprowadzić?

  Ale byłaby „jazda”, jakby nasi rządziciele zaczęli się ewakuować z Nowogrodzkiej i innych ichnich siedzib jak Amerykanie z Sajgonu albo Kabulu! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię