Poznaj historię Cecylii Plater-Zyberkówny. Na spacer po parku dobrze zabrać… kalkulator

1

PIASECZNO Biblioteka publiczna opracowała nowy quest, czyli grę miejską. Wszyscy, którzy zdecydują się w nią zagrać dowiedzą się wielu ciekawych faktów o hrabinie Cecylii Plater-Zyberkównie, która utworzyła w Piasecznie szkołę dla dziewcząt


Gra stanowi świetną propozycję na sobotnie popołudnie. Jednym z punktów, które trzeba będzie odwiedzić jest Poniatówka

Cecylia Plater-Zyberkówna z pewnością była postacią nietuzinkową. Jednak równie ciekawa jak hrabina jest poświęcona jej gra. Quest został napisany wierszem. Aby go zacząć, należy stanąć na parkingu przy ul. Sierakowskiego i skierować się w stronę parku miejskiego, zwanego w czasach hrabiny parkiem chyliczkowskim. Cecylia Plater-Zyberkówna urodziła się w Passie na Mazowszu 8 maja. Aby dowiedzieć się którego roku, należy obliczyć dość proste działanie matematyczne. Ale to dopiero pierwsza z kilku zagadek. Kolejne zadanie polega na określeniu roku, w którym została założona szkoła dla dziewcząt. Aby to zrobić trzeba wykonać nieco trudniejsze obliczenia. Jednak tak naprawdę to dopiero rozgrzewka. Aby sprostać kolejnemu zadaniu trzeba policzyć rogi ustawionego w parku tura, duże okna budynku szkoły i słupki parkowej altany. Jest przy tym sporo chodzenia i równie dużo dobrej zabawy. Kolejnym przystankiem jest Poniatówka. Później uczestnik gry będzie musiał jeszcze porachować nogi dzikowi oraz wykonać zadanie z pogranicza malarstwa i… architektury. Przebrnięcie przez to wszystko nie powinno potrwać dłużej niż godzinę. Quest w formie ulotki można pobrać w siedzibie biblioteki przy ul. Kościuszki 49.

TW

WPI TAXI Piaseczno

1 KOMENTARZ

  1. Pytanie za 10pkt.(dla osób,które na to stać czyli+1 000 000) Widzicie tam swóją działkę z domem zamiast tego od dziesięcioleci rozpadającego się szkaradztwa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię