Poznaliśmy najlepszych recytatorów

0

POWIAT Poezja Cypriana Kamila Norwida była motywem przewodnim XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, którego celem było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród młodzieży

Komisji konkursowej przewodniczył Grzegorz Emanuel, aktor filmowy i teatralny, któremu w jury towarzyszyły poetka Katarzyna Sioćko i przedstawiciel Wydziału Edukacji w Piasecznie. Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali: Karolina Krzyżanowska z Zespołu Szkół nr 2 im. E. Plater w Piasecznie (opiekun Małgorzata Mardas), Weronika Podolak z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie (opiekun Anna Olczyk), Paulina Puk z IV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego Piasecznie (opiekun Lidia Duch), Aleksandra Gołąbek z Zespołu Szkół Nr 1 w Piasecznie (opiekun Sylwia Łukasik-Gębska) i Natalia Mazur z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. Sendlerowej w Tarczynie (opiekun Justyna Kołacińska).
Recytowałam wiersz ,,Bema pamięci żałobny rapsod”. Konkurs był właściwie jak każdy inny, z tym że poezja Norwida jest jednak bardzo trudna – i do mówienia, i do zrozumienia – mówi Karolina Krzyżanowska, która zajęła w konkursie pierwsze miejsce. – Jego poziom był lepszy niż w tamtym roku, bo było mniej uczestników, za to lepiej przygotowanych. Zwykle spodziewam się jakiegoś miejsca, ale tego dnia akurat miałam wrażenie, że… powiedziałam najgorzej na świecie. Mówiłam jako pierwsza, a to jest bardzo niekorzystne położenie w konkursach. I kiedy już przyszedł czas ogłaszania wyników, to jakoś nie mogłam pojąć, że zajęłam pierwsze miejsce, jakoś to do mnie nie dochodziło. Mimo wszystko udało się i jestem bardzo zadowolona z siebie i gratuluję innym uczestnikom ciekawych interpretacji.
Nagrody i dyplomy wręczyła najlepszym Ewa Lubianiec, członkini zarządu powiatu piaseczyńskiego.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię