Poznaliśmy nowego szkoleniowca Sparty

0

PIŁKA NOŻNA, IV LIGA Nowym trenerem czwartoligowej Sparty Jazgarzew został Arkadiusz Ryś, który do tej pory występował w drużynie z Wólki Kozodawskiej jako zawodnik i jednocześnie asystent Marka Gołębiewskiego

– Wybór Arka na stanowisko pierwszego trenera był zaplanowany już jakiś czas temu i wpisuje się w nasz pomysł na rozwój klubu – mówi Filip Lubański, zawodnik i jednocześnie wiceprezes Sparty. – Od pewnego czasu wiedzieliśmy, że Marek Gołębiewski może nie być w stanie prowadzić dwóch drużyn jednocześnie.
Arkadiusz Ryś nie jest postacią anonimową na polskiej scenie piłkarskiej. Jako junior wyjechał z rodzinnej Zielonej Góry, żeby trenować i grać w AJ Auxerre. We Francji spędził 4 lata, po czym wrócił do Polski, gdzie występował w GKS Katowice, Garbarni Kraków, Okocimskim Brzesko czy KS Raszyn. Od 2015 roku jest zawodnikiem Sparty Jazgarzew.

Grzegorz Tylec

Chcę rozwijać się razem z drużyną

Z Arkadiuszem Rysiem, nowym trenerem Sparty Jazgarzew, rozmawia Grzegorz Tylec

Dlaczego zdecydowałeś się objąć Spartę?
Po odejściu trenera Marka Gołębiewskiego dostałem zapytanie od prezesa klubu czy nie byłbym zainteresowany spróbowaniem swoich sił jako trener czwartoligowej drużyny. Przyznaję, że od dłuższego czasu myślę o przygodzie w piłce nożnej w roli trenera i będąc uczestnikiem kursu UEFA A w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej zdecydowałem, że jest to szansa i okazja na to, żeby zacząć pracę w nowej roli. Jestem świadom tego, że jako młody trener muszę bardzo dużo się uczyć nowego fachu, ale bagaż doświadczeń jaki zdobyłem podczas mojej przygody zawodniczej będzie mi niezmiernie pomocny.

Czy bycie wcześniej grającym asystentem trenera pozwoli ci lepiej wejść w nową rolę?
Na pewno. Chciałbym dodatkowo podziękować trenerowi Markowi Gołębiewskiemu, że postawił na mnie jako na zawodnika w poprzednich dwóch sezonach, a także przekazał mi swoją dużą wiedzę trenerską, którą dzisiaj wykorzystuję.

Co chciałbyś osiągnąć jako szkoleniowiec w tym klubie?
Moim głównym celem jako trenera jest rozwój razem z drużyną. Chcę przekazać moją wiedzę i nauczyć czegoś młodzież, która jest w klubie i która przyjdzie, aby posmakować po raz pierwszy gry w piłce seniorskiej. Jeśli któryś z tych chłopaków pójdzie grać kiedyś wyżej, a ja w tym mu choć odrobinę pomogę, będzie to dla mnie wielka satysfakcja. Dla starszych zawodników, dla których piłka nożna i gra w czwartej lidze jest już tylko pasją i czymś co kochają, chciałbym zagwarantować ciekawe treningi i liczę że będą pojawiali się z wielką chęcią na zajęciach.

A jakie stawiasz cele przed pierwszym zespołem w nadchodzącym sezonie?
O celach drużyny na obecny sezon za wcześnie jeszcze mówić, gdyż kadra zespołu jest dopiero dopinana po kilku odejściach z klubu.

Czy zamierzasz być grającym trenerem?
Jeśli chodzi o moje granie, to jako trener nie chciałbym tego robić, bo uważam, że to nie pozwala do końca wykonywać obowiązków szkoleniowca, ale jeśli sytuacja będzie tego wymagała to chętnie pomogę chłopakom na boisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię