Poznaliśmy pierwszą Miss Senior!

0

PIASECZNO Zeszła niedziela w ogrodzie Przystani Pod Klonami była prawdziwym senioralnym świętem. Tego dnia poznaliśmy bowiem nie tylko liczne talenty, którymi mogą pochwalić się miejscowi przedstawiciele najstarszej grupy wiekowej, ale również pierwszą, historyczną Miss Senior

Ciesząca się dużym zainteresowaniem impreza trwała niemal cały dzień, a w ogrodzie przy ulicy Szkolnej działo się naprawdę sporo. Na pięknie przystrojonej scenie odbył się najpierw Senioralny Przegląd Talentów. Każdy obecny mógł się na własne oczy i uszy przekonać, że szczególnie silnie reprezentowane są wśród okolicznych seniorów chóry (Chór Słowiki z Przystani Pod Klonami, Chór Lira z Centrum Kultury w Piasecznie, Chór Złota Jesień z Rejonowego Związku Emerytów i Rencistów w Piasecznie, Chór Klubu Seniora z Woli Gołkowskiej oraz Chór Kłosowianki ze Złotokłosu) i kabarety („W kontrze, a nawet przeciw” z Przystani Pod Klonami i Kabaret „Trzeba” pod kierownictwem Kunegundy Sokołowskiej z Przystani Pod Klonami). Tego dnia swój kunszt po raz kolejny potwierdził również znany i lubiany Teatr Peronówka, działający pod egidą Centrum Kultury. Poza sceną można było dodatkowo podziwiać obrazy, rękodzieło i inne wyroby artystyczne oraz spotkać się z lokalnymi twórcami literatury.

Szczególne emocje wzbudził jednak wielki finał pierwszego w Piasecznie konkursu Miss Senior, podczas którego na scenie zaprezentowało się 16 niezwykłych kobiet, które łączy pasja do życia, urok osobisty i siła. Główną ideą przyświecającą przedsięwzięciu było skierowanie uwagi na nieprzemijające piękno kobiety.

– Chcieliśmy uhonorować doświadczenia silnych i niezwykle odważnych kobiet, pokazując przy tym naszą definicję piękna dojrzałej kobiety: zadbanej, uśmiechniętej, spełnionej, pewnej siebie, cieszącej się życiem – mówi Wioletta Urban, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Właśnie takie są dziewczyny! A my pragniemy im stworzyć dobrą przestrzeń wyrazu.

Kandydatki miały okazję zaprezentować się publiczności nie tylko w różnych kreacjach, ale i wyrazić swoje interesujące osobowości. Jak podkreślił Piotr Obłoza, przewodniczący jury, wybór był niezwykle trudny, ale przegranych nie było, bo ostatecznie każda z kandydatek została miss w swojej specjalnej kategorii. Tytuł Miss Piaseczna Senior 2023 zdobyła Małgorzata Sydry, Pierwszą Vice Miss Piaseczna została Katarzyna Budzińska, a Drugą Vice Miss Piaseczna – Małgorzata Marciniak.

– Jak to jest zostać miss? Bardzo przyjemnie – mówi Małgorzata Sydry. – A czy spodziewałam się tego? Dlaczego nie? Jestem piękna i inteligentna, a skromności to pan u mnie nie wypatrzy. Chciałam spróbować, bo to już jest ten etap życia, że chciałam się dobrze zabawić i się zabawiłam. Polecam każdej seniorce być aktywną i spróbować – można wyjść z domu i… zostać miss!

Na zakończenie odbyła się jeszcze potańcówka, a wszystko wskazuje na to, że już za rok odbędą się kolejne wybory Miss Senior w Piasecznie – tym bardziej, że chętnych do udziału w nich kandydatek nie brakuje.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię