Poznaliśmy wolontariuszy roku

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas ostatniej sesji rady miejskiej Bożenie Wierzbickiej, Witoldowi Biernackiemu oraz hufcowi ZHP Uroczysko Konstancin przyznano zaszczytne tytuły Wolontariuszy Roku 2021


Bożena Wierzbicka otrzymała to wyróżnienie za aktywność, kreatywność i otwartość na potrzeby innych. W ubiegłym roku pomagała ona seniorom, będącym w trudnej sytuacji podczas pandemii koronawirusa, ale też rodakom mieszkającym na kresach – w Litwie i na Białorusi. – Wolontariat to jest praca z potrzeby serca – mówiła Bożena Wierzbicka. – Jeżeli możemy pomagać innym to pomagajmy, bo naprawdę warto. Być może kiedyś to my będziemy potrzebowali czyjejś pomocy.
Witold Biernacki otrzymał wyróżnienie za niezwykłe zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz środowiska senioralnego, a także za aktywne włączanie starszych osób w życie gminy. Z kolei harcerze z Uroczyska Konstancin zostali docenieni za inicjowanie i prowadzenie działalności wychowawczej wśród dzieci i młodzieży, organizowanie różnego rodzaju imprez integracyjnych, akcji społecznych, ale też udział w uroczystościach patriotycznych.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię