TARCZYN Fundacja Orange wyposaży ogólnodostępną pracownię w meble i nowoczesny sprzęt o wartości 30 tys. zł i przez dwa lata będzie wspierała prowadzenie w niej zajęć


Zaledwie szkoła podstawowa w Pracach Małych uroczyście otworzyła nowo dobudowaną część – salę sportową i nowe klasy, a tu kolejny powód do radości. W konkursie internetowym, w którym stawką były nowoczesne Pracownie Orange, znalazła się wśród 26 zwycięzców.

– Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które oddały na nas głos. Konkurencja była silna, dlatego tym większa jest nasza radość – mówi Beata Bałut, dyrektorka liczącej niespełna 100 uczniów placówki w Pracach Małych.

Grono laureatów wyłoniono w dwóch etapach. W ramach pierwszego, który trwał do połowy września, zespoły z polskich miejscowości liczących mniej niż 40 tys. mieszkańców zgłaszały pomysły na pracownię dla swojej okolicy. Prace Małe zgłosiły m.in. film o tarczyńskich talentach. Następnie, spośród 211 nadesłanych zgłoszeń, komisja wybrała 63, które przedstawiły najciekawszą i najbardziej różnorodną ofertę zajęć dla wszystkich grup społecznych ze swojej okolicy. Wyłonione lokalizacje wzięły udział w decydującym etapie – plebiscycie internautów. Od 4 do 20 października wszystkie miejscowości z ogromnym zaangażowaniem rywalizowały o głosy. Prace Małe otrzymały ich 13 179.

Teraz szkoła otrzyma meble i sprzęt o wartości 30 tys. zł: komputery, telewizor, urządzenie wielofunkcyjne, konsolę PlayStation 4 z zestawem gier i drukarkę, a także bezpłatny internet. Ponadto liderzy zwycięskich grup przez dwa lata będą aktywnie wspierani przez Fundację w realizowaniu swoich pomysłów na zajęcia dla wszystkich mieszkańców swojej okolicy. – Pracownię umieścimy w obecnej świetlicy, ponieważ jest najbliżej wejścia do szkoły. To przestronne i jasne pomieszczenie – mówi pani dyrektor. – Już mamy pana, który zaproponował, że poprowadzi popołudniowe zajęcia komputerowe dla wszystkich zainteresowanych – dodaje.

Do tej pory Fundacja Orange stworzyła 77 pracowni w małych miastach i wsiach w całej Polsce. Stały się one miejscem nie tylko edukacji cyfrowej dla młodzieży i seniorów (m.in. jak bezpiecznie korzystać z internetu), ale także lokalnym centrum integracji i aktywizacji lokalnych społeczności.

Kiedy w Pracach Małych otworzy się multimedialna świetlica, jeszcze nie wiadomo.

Fot. Fundacja Orange

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię