KONSTANCIN-JEZIORNA/GÓRA KALWARIA Przy ul. Wareckiej w Konstancinie drogowcy wykonują podłoże pod drogę pieszo-rowerową. Za 2-3 tygodnie prace przeniosą się na jezdnię. A to będzie oznaczało spore trudności w przejeździe


Szosa powiatowa z Solca (gdzie łączy się z krajową „79”) do Konstancina-Jeziorny to bardzo uczęszczana droga. W ubiegłym roku starostwo wybudowało od nowa dwukilometrowy odcinek jezdni z Solca do Szymanowa i wykonało chodniki oraz ścieżkę rowerową. W tym roku zabrało się za poprawę nawierzchni od Szymanowa do uzdrowiska. Dzięki temu i na tym fragmencie – przebiegającym w głównej mierze przez las – ruch pieszych i rowerzystów zostanie odseparowany od ruchu samochodowego. I pod kołami zrobi się znacznie równiej, bo dziś ta trasa miejscami jest dziurawa i nierówna.

Póki co pracownicy powiatu kopią koryto pod ciąg pieszo-rowerowy i zasypują je kruszywem. Niebawem ma ruszyć obsadzanie krawężników. Obecne roboty powodują utrudnienia w ruchu, ale niewielkie.

W czerwcu rozpoczniemy frezowanie szosy. Będziemy to robili pasami, a samochody będą przepuszczane wahadłowo. Całą jezdnie zamkniemy prawdopodobnie, kiedy będzie układana ostatnia warstwa nawierzchni – zapowiada Ksawery Gut z zarządu powiatu piaseczyńskiego.

Kierowcy, którzy na co dzień podróżują ową trasą nie mają dobrej alternatywy. Aby ominąć przebudowywany odcinek drogi muszą przeciskać się przez zakorkowane Piaseczno albo nadłożyć drogi przez Szymanów, Kawęczynek i Słomczyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię