Prace na Sierakowskiego idą pełną parą

0

PIASECZNO W związku z przebudową skweru Kisiela od 18 marca zamknięty jest fragment ulicy Siekarowskiego. Prace powinny zakończyć się do połowy maja


Zamknięcie drogi było konieczne ze względu na przebudowę podziemnej części Kanału Piaseczyńskiego oraz infrastruktury technicznej ulokowanej w ul. Sierakowskiego. Pod ulicą zamontowane zostały już dwie rury o średnicy 1600 mm. Wkrótce zostanie wykonana żelbetowa komora, połączona z kolejną rurą o średnicy 2000 mm, z wylotem w parku przy ulicy Zgoda. Pod Sierakowskiego mają zostać umieszczone także separatory, służące do oczyszczania ścieków deszczowych. – Po wykonaniu tych prac, na drodze zostanie ułożona nowa nawierzchnia – informuje Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego. Jak wszystko dobrze pójdzie, prace zostaną zakończone do połowy maja.

Jakiś czas temu, w związku z tworzącymi się w mieście korkami, pojawił się pomysł, aby udrożnić w obydwu kierunkach ulicę Kościuszki. Wiązało się to jednak z koniecznością przebudowania miejsc postojowych. – Poza tym wieku kierowców jeździ tą drogą na pamięć i obawialiśmy się, że po zmianie organizacji ruchu może dochodzić do wypadków. Dlatego nie zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie – dodaje Włodzimierz Rasiński.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię