Prace przy rondzie trwają. Tylko ich nie widać

1

PIASECZNO – Kiedy zaczną budowę ronda w Gołkowie? – dopytają mieszkańcy. – Tam się nic nie dzieje. Nie widać żadnego robotnika

Rzeczywiście plac u zbiegu ul. Gołkowskiej i Głównej świeci pustkami, a coraz bujniejsza zieleń zaczyna pożerać oznaki ostatnich ingerencji robotników. Kiedy rozpocznie się budowa?

Budowa rozpoczęła się już dawno – odpowiada nam starosta Ksawery Gut, do którego zwróciliśmy się z pytaniem. – Budowa ronda musi być poprzedzona pracami przy infrastrukturze podziemnej. Jest to związane z biegnącą przez tamten teren siecią gazową i światłowodem – dodaje starosta. – To dlatego mieszkańcy jeszcze nie widzą efektów inwestycji. Światłowodów jest osiem i większość została wybudowana w trakcie rozbudowy drogi wojewódzkiej, czyli w ostatnim półroczu. Nie było ich w naszym projekcie, bo fizycznie nie istniały. Potrzebne są uzgodnienia z ich właścicielami, to wydłuża czas i generuje dodatkowe koszty.

Starosta zapewnia jednak, że rondo zostanie wybudowane do końca sierpnia. Trzymamy kciuki by nie pojawiły się żadne nieprzewidziane okoliczności i by wraz z końcem wakacji nowo wybudowane rondo usprawniło ruch na skrzyżowaniu w Gołkowie.

Adam Braciszewski

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię