Pracodawcy przedstawili oferty uchodźcom z Ukrainy

0

PIASECZNO W Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Czajewicza odbyło się spotkanie dla uchodźców z Ukrainy, zainteresowanych podjęciem na naszym terenie pracy. Spotkania takie, na których obecni są także pracodawcy, organizowane są co tydzień


Było to już szóste spotkanie dla osób (w zasadzie samych pań) szukających zatrudnienia. We wcześniejszych wzięło udział 220 obywateli Ukrainy, którzy byli zarejestrowani jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy. 21 osób podjęło już zatrudnienie, a kilka kolejnych cały czas uczestniczy w procesie rekrutacji. Siedmiu pracodawców złożyło też wnioski o zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych. Pracodawcy mają możliwość zatrudniania uchodźców z Ukrainy w uproszczonej procedurze. Każdy, kto da pracę Ukraińcowi, jest zobowiązany powiadomić o tym urząd pracy w ciągu 14 dni. Na środowym spotkaniu obecni byli również pracownicy ZUS-u, którzy udzielali porad w zakresie świadczonych usług i pomagali założyć konto na portalu PUE oraz tłumaczka, pośrednicząca w rozmowach kandydatek z pracodawcami.
Po rejestracji macie państwo takie same prawa, jak obywatele polscy – zwróciła się do osób szukających pracy Krystyna Zwolińska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.
Na spotkaniu było obecnych pięciu pracodawców, reprezentujących różne branże. Przedstawicielka firmy EMC Piaseczno, prowadzącej piaseczyński szpital, zaoferowała pracę personelowi medycznemu, ale też osobom bez kwalifikacji. Plantator borówki z miejscowości Dolec niedaleko Skierniewic oferował pracę polegającą na zbiorze i sortowaniu owoców.
Nasza kadra kierownicza mówi po polsku i ukraińsku, mamy też hotel dla pracowników i dofinansowujemy im obiady – zachęcał. – Najlepsi mogą zarobić nawet 350 zł dziennie.
Oferty dla Ukrainek miała także firma leasingowa, restauracja Pasja z Ursynowa oraz firma zajmująca się produkcją mrożonych owoców i soków naturalnych z Góry Kalwarii.
W tej chwili potrzebujemy 20 pracowników, jednak od lipca nawet 60 – mówiła przedstawicielka firmy. – Zapewniamy pracę cały rok. Mamy darmowy hotel, przyjmujemy również rodziny z dziećmi.
Po krótkich prezentacjach do każdego ze stanowisk ustawiła się kolejka chętnych, a zainteresowane pracą panie dopytywały pracodawców o szczegóły. Spotkanie zakończyło się koło południa. Najbliższe zaplanowane jest na 11 maja.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię