„Pracuję na 10 etatach”. Nie ma jeszcze wiceburmistrzów, z ratusza odchodzą ważni urzędnicy

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Trudny początek kadencji. Burmistrz na razie zarządza sam gminą. – Doba ma 24 godziny, aby Pan Bóg dał zdrowie – komentuje


Pierwszym zastępcą Kazimierza Jańczuka będzie ponownie Ryszard Machałek. Jednak jeszcze nie został powołany na stanowisko, ponieważ najpierw musiał zrezygnować z mandatu radnego powiatowego.

– Prawnicy poradzili, żebym poczekał z powołaniem zastępcy, aż komisarz wyborczy wygasi mu mandat – tłumaczy burmistrz.

Kto będzie drugim wiceburmistrzem? To na razie pozostaje zagadką. Jak ustaliliśmy, Katarzyna Młodawska, która obejmowała to stanowisko w minionej kadencji, na razie nie może być pewna, że ponownie otrzyma propozycję pracy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, swojego zastępcę burmistrza chciała mieć Koalicja Wyborcza Platforma Obywatelska.Nowoczesna, która – jak się okazało w czasie inauguracyjnej sesji – rozdaje karty w nowej radzie miejskiej. Kazimierz Jańczuk jednak na to nie przystał.

– Nie sprzedam swojego wizerunku i zaufania danego mi przez mieszkańców, dla potrzeb politycznych partii – ucina temat gospodarz gminy.

Wiele wskazuje, że właśnie z powodu sporu o obsadę m.in. stanowiska wiceburmistrza radni związani z burmistrzem zostali zepchnięci do opozycji w radzie miejskiej.

Na brak zastępców w urzędzie nałożyły się jeszcze problemy z obsadą części ważnych stanowisk w ratuszu. Wypowiedzenie złożył bowiem Paweł Kralik, szef Wydziału Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych. Odchodzi także Piotr Bartoszewski, chwalony kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami. Z kolei na emeryturę przechodzi Antoni Kobus, zastępca kierownika Wydziału Dróg Gminnych oraz od lat jedna z najistotniejszych osób w ratuszu – sekretarz gminy Irena Krasnopolska. Na część stanowisk magistrat już ogłosił konkursy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię