„Pracuję na cmentarzu” – ukraińskim film w kinie pod chmurką

0

PIASECZNO W najbliższy piątek o godzinie 21.00 na skwerze Kisiela w ramach Piaseczyńskiego Kina Plenerowego zobaczymy „Pracuję na cmentarzu” film produkcji ukraińskiej

Opis filmu Pracuję na cmentarzu: Sasha ma 35 lat i jest kierownikiem firmy stawiającej nagrobki na cmentarzu. Każdy z jego klientów mierzy się z osobistą tragedią. Sasha przez lata wyrobił w sobie postawę pełną cynizmu i ironii. To pozwala mu zdystansować się od uczuć. Tymczasem pewnego dnia pojawia się jego 14-letnia córka, która chce odnowić z nim kontakt. Sasha poznaje też młodą kobietę, która właśnie pochowała swojego syna. Do tego angażuje się w walkę o władzę między „szarą eminencją” cmentarza a nowym zarządcą. Jego zdystansowana postawa powoli zaczyna ulegać przemianie. Staje się jasne, że w jego przeszłości wydarzyło się coś, czego nie był w stanie pomieścić. Wybaczyć błędy, nauczyć się kochać i przestać bać się życia – na cmentarzu raczej trudno sobie z tym poradzić, ale jest to możliwe. Tragikomedia o tym, że czasem cmentarz nie jest na zewnątrz, ale tak naprawdę w nas.

Komediodramat, 100 min, 2021, reż. Oleksii Taranenko, Ukraina.

Obsada: Witalij Salij, Wiktoria Horodecka, Anna Iwanowa, Wiktor Żdanow, Ołena Chochłatkina, Maksym Donec, Andrij Isajenko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię