Prawdopodobnie tak będzie wyglądała sala teatralno-widowiskowa w centrum miasta

1

PIASECZNO Jakiś czas temu gmina ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji zespołu budynków w centrum miasta. W zespole miała znaleźć się sala teatralno-widowiskową na około 500 osób. Kilka dni temu ogłoszono wyniki konkursu. Ruszyły też negocjacje ze zwycięzcą dotyczące opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę


Inwestycja, której głównym elementem ma być wyczekiwana przez mieszkańców sala widowiskowa, planowana jest w kwartale wyznaczonym ulicami Sierakowskiego, Rynkową i Zgoda oraz kanałem rzeki Perełki. Inwestycja ma być etapowana. W pierwszym etapie ma powstać sala widowiskowa (teatralna, koncertowa) i podziemny garaż, a w drugim – ratusz i druga część garażu, która zostanie połączona z pierwszą częścią. Gmina będzie mogła przeznaczyć na to zadanie, które będzie dość skomplikowane i pracochłonne, nieco ponad 318 mln zł.

Do konkursu stanęło pięć pracowni. Najwyżej komisja konkursowa oceniła koncepcję zaprezentowaną przez JSK Architekci, HPP Architekten, która zdobyła nagrodę w wysokości 60 tys. zł. Zaproponowała ona projekt dość nowoczesny, który zdążył już wywołać szeroką dyskusję. Dlaczego komisja konkursowa wskazała akurat tę pracę? W uzasadnieniu czytamy, że koncepcję charakteryzuje konsekwentne i spójne zagospodarowanie wskazanego obszaru. Odpowiada też ona specyfice miejsca i porządkuje zastany, nieco chaotyczny układ urbanistyczny.

Rozpoczęliśmy negocjacje ze zwycięską pracownią – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Chcemy, żeby na bazie przygotowanej koncepcji opracowała ona dokumentację projektową i uzyskała pozwolenie na budowę.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię