Prawdziwe „meczycho” w Złotokłosie

0

PIŁKA NOŻNA/LIGA OKRĘGOWA, PERŁA ZŁOTOKŁOS – LAURA CHYLICE 3:5 Choć zwykło się mówić, że spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami, to ten mecz miał naprawdę wyjątkowy przebieg i z pewnością na długo zostanie w pamięci kibiców


Laura zaczęła te zawody lepiej i udokumentowała to zdobyciem bramki. W 10. minucie do siatki Perły trafił Paweł Rybak i… od tego momentu zdecydowanie dominowali już gospodarze. W 27. minucie wyrównał najpierw, po ładnej akcji, Patryk Modzelewski, a po zmianie stron dwukrotnie wpisał się na listę strzelców Mariusz Chmielewski (drugi raz wykorzystując błąd bramkarza Maksymiliana Litki). Miejscowym wychodziło wówczas wiele, a gościom praktycznie nic. A gdy jeszcze wziąć pod uwagę to, że przy stanie 1:1, wracający po kontuzji, Paweł Reszka obronił rzut karny strzelany przez Rybaka, wydawało się już, że nic nie jest w stanie odebrać Perle trzech punktów.
To co stało się jednak w ciągu ostatnich kilku minut tego meczu z pewnością przejdzie jednak do historii piaseczyńskich derbów. Po kilku zmianach w ekipie z Chylic sytuacja na boisku odwróciła się bowiem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nagle to Laura zaczęła dosłownie dzielić i rządzić na boisku. Przyjezdni w kilka minut zadali cztery nokautujące ciosy czym kompletnie uciszyli miejscową publikę. Najpierw z rzutu wolnego głową trafił do siatki Michał Kędroń, chwilę później ten sam zawodnik doprowadził do remisu pięknym uderzeniem po długim rogu, a zaraz potem indywidualną akcję skutecznie wykończył Jakub Jóźwik. Załamani gospodarze byli wyraźnie w szoku, a na domiar złego w doliczonym czasie gry jeden z obrońców tak nieszczęśliwie nabił Jarosława Jamrozika, że piłka raz jeszcze przekroczyła linię bramkową i z pewnego prowadzenia 3:1 zrobiło się… 3:5. Laura pokazała tym samym, że gra się do końca, a Perła chyba zbyt szybko uwierzyła, że w 85. minucie nic złego im się już tego dnia nie może stać. Z pewnością była to bardzo surowa, ale i cenna lekcja futbolu dla gospodarzy.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię