Prawie 200 nowych przypadków, a wykonano ponad 600 testów

1

Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2). Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia aktualne na 08.04.2021 godz. 10:30

Powiat piaseczyński

Liczba zakażonych: 193

Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 10,18

Liczba przypadków śmiertelnych: 1

  • choroby współistniejące wraz z COVID-19: 1

  • wyłącznie z powodu COVID: 0

Liczba osób objętych kwarantanną: 3 692
Liczba wykonanych testów: 645
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 204

 

Dzienny wykaz zachorowań w Polsce

Liczba zakażonych: 28 487

Liczba przypadków śmiertelnych:768
556– choroby współistniejące
212 – COVID

 

 

 

Metodologia

Dzienna liczba zakażonych = liczba osób z pozytywnym wynikiem zaraportowanych przez laboratoria do systemu EWP w ciągu ostatniej doby (osoby z unikalnym numerem PESEL)
Korekty – w systemie raportowym, w indywidualnych przypadkach wyniki mogą zmienić się wstecznie na skutek wprowadzanych korekt. Korekty mogą dotyczyć również danych adresowych lub danych osobowych. Co za tym idzie, globalna liczba przypadków będzie wyliczana na każdy dzień od nowa, a zmiana tej wartości w określonym przedziale czasu może nie być równa sumie wszystkich nowych przypadków zaraportowanych w poszczególnych dniach tego okresu.
Pozytywne wyniki testów antygenowych i komercyjnych są uwzględniane na bieżąco w prezentowanych danych
Zgony uwzględniają zarówno śmierć danej osoby wyłącznie z powodu COVID-19, jak i współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. W indywidualnych przypadkach, po weryfikacji medycznej lub ponownym zaraportowaniu powód zgonu danej osoby może zostać zmieniony.
W raportach dziennych występują przypadki zaraportowania wyniku dodatniego bez przypisania do konkretnego województwa i powiatu, w związku z brakiem adresu pacjenta po stronie laboratorium. Wskazani pacjenci będą przypisywani do województw i powiatów przez stacje sanitarno-epidemiologiczne.

CZYTAJ TAKŻE:  Rozmowy z katem w Piasecznie

1 KOMENTARZ

  1. Wystarczy popatrzeć jak się zachowują ci co przyjechali na testy. Jak jeszcze nie ma COVID to tu napewno zdobędzie. Czekając na testy stoją grupami, palą papierosy a maska na brodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię