Prawie 8 litrów krwi! Sukces akcji pod urzędem

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Prawie 8 litrów krwi oddali uczestnicy akcji honorowego krwiodawstwa zorganizowanej w piątek (28 stycznia) przez konstanciński oddział klubu HDK Legion. Była to już trzecia zbiórka tego drogocennego płynu przed Urzędem Miasta i Gminy. Kolejna planowana jest na przełomie marca i kwietnia. Jutro zbiórka krwi w Piasecznie pod Urzędem Miasta i Gminy od godz. 9.00 do 13.00 ( organizatorem Piaseczyńsko-Grójecki Oddział PCK)

Akcję już po raz trzeci zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi Legion oddział w Konstancinie-Jeziornie. W piątek (28 stycznia) krwiobus, który na kilka godzin zaparkował przed Urzędem Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77, odwiedziły 34 osoby. Niestety, nie wszyscy ze względów zdrowotnych – infekcje, wysokie ciśnienie – mogli oddać krew.

Ostatecznie swoim drogocennym płynem życia podzieliło się 17 mieszkańców. Byli wśród nich m.in. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Konstancin-Jeziorna. Łącznie zebrano prawie 7,6 litrów.

Kolejną taką akcję planujemy na przełomie marca i kwietnia – mówi Piotr Kucharski, jej koordynator. – Warto się w nią włączyć, bo takim prostym gestem można uratować ludzkie zdrowie i życie.

Trzecią zbiórkę krwi wsparli piekarnia Wanda w Konstancinie-Jeziornie, która ufundowała słodki poczęstunek dla krwiodawców, oraz Urząd Miasta i Gminy, który obdarował ich gadżetami promocyjnymi.

Źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię