Prażmów pożegna lato. Będzie dużo magii, humoru i muzyki

0

PRAŻMÓW Różnorodne atrakcje dla małych i dużych będą czekały na wszystkich, którzy przybędą w niedzielne południe w okolice Urzędu Gminy. Imprezę rozpocznie ceremoniał dożynkowy, a zakończy potańcówka


W trakcie mszy św. o godz. 11.30 w prażmowskim kościele św. Franciszka w Asyżu, poświęcone zostaną wieńce oraz chleb dożynkowy, który następnie o godz. 12.30 starostowie uroczystości przekażą wójtowi gminy. Po oficjalnych wystąpieniach, podziękowaniach za ciężką pracę rolników i obrządku dożynkowym na scenie rozpocznie się program artystyczno-sportowy, który potrwa do późnych godzin wieczornych.

Organizator, czyli gmina, przygotowali w tym roku bogaty program, aby każdy znalazł w nim coś dla siebie. O godz. 14 pokaz akrobacji rowerowych (czyli tzw. trialu), z udziałem publiczności, da Piotr Bielak – którego zobaczyć można było m.in. w telewizyjnym programie „Mam talent”. Bielak jedynym człowiekiem w Polsce, który pokonał na rowerze 8-metrowy odcinek po linie. Przy tym potrafi żonglować 4 piłkami, siedząc na kierownicy roweru. Po tym czasem niebywałym widowisku przyjdzie czas na stonowanie nastrojów. O godz. 15 przed publicznością wystąpią Emilia Zielińska i Mariusz Adam Ruta w koncercie muzyki operetkowo-musicalowej „Z arią i piosenką przez świat”. Duet sopranistki i tenora przypomni najpiękniejsze i najbardziej romantyczne dzieła muzyki wokalnej.

O godz. 16.30 przyjdzie czas na Kabaret z Konopi, który był nagradzany na ponad 70 festiwalach i przeglądach satyrycznych w kraju. To będzie wstęp do magicznego show, który o godz. 18 wykona iluzjonista Tomasz Kabis (finalista „Mam talent”). Jego występy to połączenie humoru i zręczności. Uszczknie też trochę tajemnicy jak wykonuje się niektóre sztuczki.

Wieczór został zarezerwowany dla tych, którzy lubią tańczyć. Na początek (o godz. 19.30) sceną zawładnie discopolowe męskie trio znane m.in. z przebojów „Zaufaj mi” czy „Chodź kochanie”. Zespół Cliver rozgrzeje publiczność przed kończącą imprezę dyskoteką pod chmurką z zespołem D.M.D. (godz. 20.30). O niebanalne prowadzenie prażmowskiego pożegnania lata zadba Maciej Smoliński, prezenter Polo TV.

Poza sceną też będzie się dużo działo. Dzieci będą mogły bezpłatnie korzystać z lunaparku m.in. z eurobangee, żyroskopem i dmuchańcami. Ponadto w Prażmowie zostanie rozłożone miasteczko rowerowe z prawdziwego zdarzenia, w którym młodzi mieszkańcy będą mogli spróbować swoich sił na profesjonalnych rowerach, nie tylko pokonując przeszkody, ale i nauczyć się prostych akrobacji na rowerze w czasie pokazu Piotra Bielaka. Z atrakcji będzie można korzystać nieodpłatnie do zmroku.

Imprezę polecają Kurier Południowy i Piasecznonews.pl.

Na zdjęciu głównym: zespół Cliver

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię