Premia dla aktywnych sołectw

1

GÓRA KALWARIA Łącznie 50 tys. zł pozyskała gmina na realizację projektów w pięciu wsiach. Wsparcie pochodzi z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw „Mazowsze 2019”.

Przedsięwzięcia powstaną w sołectwach: Baniocha-Osiedle, Brzumin, Czaplin, Podłęcze i Wincentów. Co ciekawe, w ramach programu ogłoszonego przez samorząd Mazowsza jedna gmina mogła zgłosić tylko pięć projektów. Włodarze Góry Kalwarii z żalem musieli dokonać wyboru spośród ośmiu propozycji wysuniętych przez sołectwa.

– Trzeba podkreślić, że na zgłoszenie pomysłu, zwołanie zebrania sołeckiego, które poprze go w głosowaniu, a następnie sporządzenie wniosku było zaledwie kilka dni – zauważa wiceburmistrz Mateusz Baj. – Na pochwałę zasługują sołtysi, którzy działając sprawnie, pokazali, jak bardzo zależy im na rozwoju ich malutkich ojczyzn – dodaje.

Do pozyskanych od samorządu województwa pieniędzy drugie tyle dołoży gmina. W sumie każde z pięciu sołectw otrzyma więc minimum 20 tys. zł wsparcia. Fundusze muszą zostać wydane w bieżącym roku.

Już mogą cieszyć się mieszkańcy Czaplina i okolic. Niewątpliwą atrakcją stanie się u nich pierwsza w rejonie tężnia solankowa, która zapewni taki sam efekt leczniczy jak w znanych uzdrowiskach. W Brzuminie natomiast mieszkańcy będą mogli korzystać z siłowni zewnętrznej. W Baniosze zaś zyskają altanę z wyposażeniem na placu zabaw przy gliniance Dąbrówce, która jest popularnym kąpieliskiem. W Podłęczu w meble oraz sprzęt kuchenny zostanie wyposażona powstająca świetlica. A w Wincentowie jeszcze bardziej atrakcyjny stanie się rozległy teren sołecki, gdzie już teraz aktywnie mogą spędzić czas zarówno dzieci, jak i dorośli – sołectwo otrzyma pieniądze na zadaszenie części działki z urządzeniami do ćwiczeń.

Źródło: www.gorakalwaria.pl

1 KOMENTARZ

  1. Znowu m baj
    Został kimś po awansie za artykuł o męskiej bokserce-świadek miliardowych przekrętów gazowników-liczników.
    Pieniądze daje się bez łaski p baj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię