Prezydent Andrzej Duda przyjechał nad Jeziorkę do Jazgarzewa

19

PIASECZNO Prezydent Andrzej Duda, podczas dzisiejszego briefingu prasowego oglądał jaz na rzece Jeziorce. Podkreślał, że znacząco wzrosły nakłady na inwestycje związane z nawadnianiem, retencją.

Prezydent poinformował, że spółka Wody Polskie otworzyła procedurę przetargową na modernizację jazu na Jeziorce obok Jazgarzewa.
– Będzie to jedna z 650 inwestycji tego typu, które są realizowane w tej chwili w całej Polsce, w ramach programu Małej retencji – powiedział Prezydent Andrzej Duda. – Ten jaz będzie remontowany w najbliższych miesiącach. On już dzisiaj dzięki swojej funkcji zapewnia nawodnienie bezpośrednio ponad 20 hektarom otaczających nas gruntów, a wpływ nawodnieniowy ma na ponad 200 ha.
Andrzej Duda wskazywał, że nakłady na nawadnianie, retencję w stosunku do 2018 r. wzrosły z 660 mln zł rocznie do 2,2 mld zł – jeżeli chodzi o globalną kwotę na wszystkie inwestycje z tym związane. – To widać, jak ogromną rolę zaczęliśmy przywiązywać do tego, żeby rzeczywiście zapobiegać skutkom suszy, a przede wszystkim zapewnić wodę – podkreślił.

źródło: prezydent.pl

19 KOMENTARZE

  • Moja nocna praca doświadczyła faktu zaczepienia każdego przechodnia żeby podpisał się pod p MKB. Każdy podpisał bo kamery 🙂

 1. Szkoda że znikają komentarze 🙂
  Pracując w nocy k kościoła doświadczyłam „kampanii” p KB pod nadzorem kamer
  Ok 10 podpisów w pół godz l

 2. Do kogo przemawiał?
  Kim ten drugi na zdjęciu?
  Czemu nie było radnego Sierioży? Ktoś dostanie naganę… .
  Ile z tych 2 miliardów z kieszeni unijnej, rolników, samorzadów, firm, a ile … od rządu?

  • Ten drugi to Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, niejaki Marek Gróbarczyk. To do niego Duda przemawiał.

   1. Na wieczną pamiątkę „Mowy nad Jeziorką” mieszkańcy Jazgarzewa powinni chyba teraz postawić tam Dudzie pomnik?

   2. Obecność Gróbarczyka może świadczyć o tym, że Władza zamierza połączyć Jazgarzew z morzem. Hgw, może przekop Mierzei Wiślanej tu „podciągną”? Albo zaraz ogłoszą w TVP Info nowy wielki projekt: Kanał Jeziorka – Morze Śródziemne? Zobaczymy.
   Ale co najmniej jakaś żegluga śródlądowa to z pewnością na Jeziorce zaistnieje. Zbudują wielkie tamy, spiętrzą wodę i statki wycieczkowe oraz barki towarowe będą sobie kursować pomiędzy Konstancinem a Jazgarzewem.
   Koło Papierni będą wydobywać muł i wozić go barkami do Jazgarzewa, żeby tam z tego mułu ulepić ten monumentalny „dudapomnik”. Jak mułu wystarczy, to jeszcze parkę gigantycznych kaczorów zrobią 🙂

 3. Gierkowskie gospodarskie spotkanie, kampania wyborcza w godzinach pracy, ważna sprawa w czasie pandemii, mowa w stylu dla każdego coś miłego. Niektórzy mogą i tak, a najlepszy prezydent to może i wiecej …. może.

 4. To chyba oni mijali mnie na dużym skrzyżowaniu na Olukickiego z Pułwaską. Oczywiście na kogutach zamieszanie zrobili. A wysyarczyło poczekać z minutę na zmianę świateł jak wszyscy szarzy obywatele.

  • nie płacz, jak wozili Kwaśniewskiego, Wałęsę czy Komorowskiego to też się na skrzyżowaniach nie zatrzymywali i robili wielki zamęt, wtedy nie płakałeś?

 5. Nie powinni nic robić w tak pięknym i dostatnim powiecie piaseczyńskim istna idylla. Piękne parki,ulice, pływalnie tu wszystko jest więc po co to ruszać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię