Prezydent i premier zjawili się na pikniku rodzinnym w Tarczynie. Padły ważne słowa

1

TARCZYN W poniedziałek o godz. 15 w Tarczynie Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z lipca tego roku o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, na mocy której od 1 stycznia przyszłego roku na każde dziecko będzie wypłacane świadczenie w wysokości 800 zł miesięcznie


Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy w Tarczynie miała związek przede wszystkim z planowanymi zmianami w programie Rodzina 500+. Podwyższenie świadczenia z 500 zł do 800 zł nastąpi automatycznie od 1 stycznia przyszłego roku i nie wiąże się z koniecznością składania dodatkowych wniosków. Wizyta była częścią pikniku rodzinnego przygotowanego przez lokalny samorząd. Impreza rozpoczęła się o godz. 14 od występu uczniów z miejscowych szkół. Potem na scenie pojawili się Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i Prezydent RP Andrzej Duda, a także Minister Rodziny Marlena Maląg oraz burmistrz Tarczyna Barbara Galicz. Po podpisaniu ustawy głos zabrał prezydent Andrzej Duda, który podkreślił, że to właśnie polskie rodziny potrzebują i wymagają szczególnego wsparcia ze strony państwa.
Wielu pseudo ekspertów uważało, że program 500+ zrujnuje finanse państwa, ale tak się nie stało – mówił Andrzej Duda. – Do tej pory polskie państwo wypłaciło rodzinom 230 mld zł wsparcia, aby mogły normalnie funkcjonować i żyło się im lepiej. Dzisiaj jest dzień, w którym podwyższamy wysokość świadczenia. Dziękuję panu premierowi, pani minister, posłom i senatorom, że mogłem podpisać tą ustawę. Od 1 stycznia przyszłego roku świadczenie 500+ stanie się świadczeniem 800+. Uważam, że to spora zmiana, świadczenie wzrośnie o 60 proc. i pokryje z nawiązką wszystkie straty spowodowane inflacją. To jest realny wzrost tego świadczenia.
Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że podniesienie świadczenia spowoduje większe o 24 mld zł rocznie wydatki z budżetu państwa.
Traktujemy to jako inwestycję – mówił. – I to najlepszą jaka może być, bo inwestycję w człowieka, społeczeństwo, w rodzinę, dzieci. Wreszcie państwo polskie jest gotowe poświęcać część swojego budżetu na wspieranie rodzin. Tak dzieje się od 2016 roku. Panie premierze, chciałbym żeby taka polityka dalej była realizowana.
Głos zabrał także Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który podkreślił, że sensem polityki PiS jest uśmiech dziecka, a także spokój i szczęście jego rodziców.
Wchodzimy w okres przedwyborczy, niedługo przed Polakami stanie wybór czy chcą Polski, w której inwestuje się w dzieci, czy Polski w której będziemy się martwić o to, jak od pierwszego do pierwszego związać koniec z końcem – mówił Mateusz Morawiecki. – Teraz wszyscy straszą, że wprowadzenie 800+ spowoduje zapaść budżetową. To jak refren tej samej piosenki, którą słyszymy od lat. To są strachy na lachy. Dziś mamy budżet solidnie zabezpieczony, a dług publiczny liczony do PKB jest niższy niż w czasach Platformy Obywatelskiej. W czasach PO budżet zamiast działać jak szwajcarski zegarek był dziurawy jak szwajcarski ser. 500+ to był nasz program od początku. Dbamy o bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin, bo chcemy żeby każde dziecko miało równe szanse.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię