Prezydent podziękował strażakom z Baniochy i Jazgarzewa

1

PIASECZNO/GÓRA KALWARIA Wczoraj w Brusach w województwie pomorskim podziękowano strażakom i wolontariuszom usuwającym skutki ubiegłorocznych nawałnic. Wśród gości zaproszonych na uroczystość z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy byli także druhowie z OSP Baniocha i OSP Jazgarzew


Prezydent Andrzej Duda pogratulować wszystkim biorącym udział w akcji pomocowej poświęcenia

Strażacy z OSP Baniocha w ubiegłym roku dwukrotnie – we wrześniu i październiku – jeździli do gminy Sośno w województwie Kujawsko-Pomorskim, pomagając w usuwaniu skutków nawałnic. Za drugim razem zabrali też około 2 ton darów dla dotkniętych kataklizmem ludzi – plandek, materiałów budowlanych, chemii gospodarczej, środków czystości, narzędzi. Na miejscu za każdym razem spędzali po kilka dni, porządkując okolicę i naprawiając zniszczenia. Do Sośna jeździli też strażacy z OSP Jazgarzew.
– Za pierwszym razem pojechaliśmy na 4 dni, potem bywaliśmy tam jeszcze kilkukrotnie – mówi Tomasz Radzyński, naczelnik jednostki. – W sumie w Kujawsko-Pomorskim spędziliśmy w ubiegłym roku aż 27 dni.


Wysiłki naszych druhów zostały docenione we wtorek. W Brusach w województwie pomorskim (50 km od gm. Sośno) uroczyście podziękowano wszystkim strażakom (także z innych województw) i wolontariuszom, którzy zaangażowali się w usuwanie skutków nawałnic.
– W sumie było to około 400 osób – mówi Grzegorz Derwiński z OSP Baniocha. – Najpierw podziękowali nam sołtysi zniszczonych miejscowości, a potem prezydent Andrzej Duda. Pan prezydent pytał nas o szczegóły akcji i gratulował poświęcenia. Na końcu uścisnął wszystkim dłoń.
Jednak akcja pomocowa dla gminy Sośno wcale się nie zakończyła. Strażacy z OSP Baniocha wybierają się tam ponownie w drugiej połowie kwietnia.
– Będziemy pomagać w rozbiórce jednego ze zniszczonych domów i sprzątać powalone drzewa – mówi Grzegorz Derwiński.

Tomasz Wojciuk
Fot. Weronika Kunek/ Fundacja Zawierucha

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię