Problemy przy budowie Puławskiej Bis? GDDKiA: zaawansowanie prac nie jest zadowalające

5

LESZNOWOLA Od co najmniej kilku tygodni docierają do nas sygnały, że niewiele dzieje się na placu budowy odcinka „B” Puławskiej Bis. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdza, że tempo robót nie jest takie, jakie być powinno


Za wybudowanie odcinka „B” (jest to środkowy odcinek trasy między Lesznowolą, a węzłem Tarczyn Północ o długości 14,8 km) odpowiada firma IDS-Bud. Odcinek ten miał być pierwotnie gotowy w marcu przyszłego roku, ale biorąc pod uwagę tempo prac oraz ich zaawansowanie, termin ten jest niemożliwy do dotrzymania. Już w kwietniu pisaliśmy, że IDS-Bud wystąpił o wydłużenie czasu realizacji robót i aneksowanie umowy zawartej z GDDKiA, jednak żadne decyzje w tej kwestii do tej pory nie zapadły. Mimo że na terenie budowy niewiele się dzieje, Generalna Dyrekcja informuje, że w tej chwili wykonawca robi tam wykopy, nasypy, usuwa kolejne warstwy humusu, wzmacnia nawierzchnię, likwiduje kolizje z infrastrukturą podziemną i naziemną. Czy należy przez to rozumieć, że prace idą zgodnie z planem?
Zaawansowanie robót nie jest zadowalające – informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. – Mobilizujemy wykonawcę do zintensyfikowania prac. Jesteśmy z nim w stałym kontakcie – dodaje rzeczniczka.

TW

5 KOMENTARZE

  1. proszę zadać pytanie gadce jak mobilizują wykonawcę.
    bo dla mnie sensowne wydaje się jedynie mobilizowanie finansowe. jest harmonogram robót i jak w umowie powinno być opisane, że za każdy dzień opóźnienia jest kara.

  2. „Jest nie zadowalające” to mało powiedziane, myślę że bardziej trafne jest określenie totalna katastrofa.
    Nie wiem po co ich jeszcze trzymają, szkoda czasu i pieniędzy podatników na taką fuszerę.
    Dawno powinni zmienić wykonawcę, nie wiem na co czekają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię