Problemy techniczne przy remoncie plebanii

1

PIASECZNO W ubiegłym roku rozpoczął się gruntowny remont starej plebanii przy kościele św. Anny w Piasecznie. Niestety, okazało się że ściany i fundamenty budynku są w gorszym stanie niż przypuszczano, co spowodowało czasowe wstrzymanie prac


Jeszcze w styczniu zdemontowano dach, podłogi i ściany na pierwszym piętrze oraz ściany murowane wewnętrzne parteru wraz z posadzkami. Rozebrana została także ściana zewnętrzna od strony kościoła. Nagle, dość niespodziewanie, prace stanęły. Dlaczego? Okazało się, że przyczyną był kiepski stan ścian i fundamentów, na których miał opierać się remontowany gmach, co stwierdzono po ich odkryciu i przeprowadzeniu ekspertyzy technicznej.
– Nie można było tego przewidzieć na podstawie istniejącej dokumentacji – informuje Anna Grzejszczyk z gminnego biura promocji. – Teraz konieczne jest przeprojektowanie konstrukcji budynku.
Może to być czasochłonne. Umocnienie fundamentów musi zostać uzgodnione z Wojewódzkim Mazowieckim Konserwatorem Zabytków. Konieczne jest wykonanie dokumentacji zamiennej i uzyskanie zamiennego pozwolenia na budowę. Do tego czasu budowa została wstrzymana. Oddanie plebanii do użytku opóźni się. Inwestycja prawdopodobnie zostanie zakończona dopiero w przyszłym roku.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Kuzyn deweloper mówi,że remontować się nie opłaca. Taniej i lepiej wybudować od nowa. Tu zostaną utopione miliony,a jaką wartością będzie kilka starych cegieł bo reszta nowa? Warszawska Starówka jest zabytkiem? Jest na liśćcie unesco? A wybudowano ją od zera 70 lat temu,prawie jak mój blok :))))))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię