Problemy z L24? Wkrótce zmieni się jego trasa

0

PIASECZNO Pan Marian, mieszkaniec Chyliczek narzeka, że autobus linii L24 kursuje niepunktualnie. – Gmina w ogóle nie dba o to, jak ten autobus jeździ, a my pasażerowie jesteśmy traktowani jak piąte koło u wozu – dodaje


Pan Marian jest niepełnosprawny. Dojeżdża L24 do Piaseczna, gdzie ma swojego lekarza.
– Ostatnio, to był kurs po 13, autobus przyjechał 6 min przed czasem i do tego nie zatrzymał się na przystanku – opowiada oburzony mężczyzna. – Często też jest odwrotnie – w ogóle nie przyjeżdża, albo jest opóźniony. Mam wrażenie, że nikt tego nie kontroluje…
Bogdan Krawczyk z wydziału utrzymania infrastruktury i transportu publicznego poinformował nas, że nie dotarły do niego żadne sygnały dotyczące problemów z kursowaniem autobusu.
– Może opóźnienia i odwołanie niektórych kursów wiązały się z przejściowymi problemami technicznymi – zastanawia się urzędnik. Tymczasem gmina planuje już wkrótce skorygować trasę L24. Autobus ma mieć dwa przebiegi. Pierwszy ma prowadzić z ul. Kazimierzowskiej na Skolimowie do Chylic (ul. Dworska) i dalej przez Jastrzębie do Piaseczna.
– Chodzi o to, aby autobus zatrzymywał się przy szkole w Chylicach – precyzuje Bogdan Krawczyk. Druga trasa będzie wiodła z Piaseczna przez Żabieniec, Siedliska i dalej do ul. Przesmyckiego w Chylicach.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię