Problemy z ulicą Śniadeckich. Czy droga zostanie zamknięta?

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Skrzyżowanie drogi 721 z ulicą Śniadeckich to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na trasie między Piasecznem, a Konstancinem-Jeziorną. W środę wygasło porozumienie zawarte między uzdrowiskową gminą, a Lidlem w sprawie wykonania drogi na wysokości marketu. – Lidl wystąpił o jego przedłużenie o sześć miesięcy. Zgodzimy się, ale pod pewnymi warunkami – zapowiada burmistrz Kazimierz Jańczuk


O ulicy Śniadeckich od drogi 721 do rzeki Jeziorki pisaliśmy już wielokrotnie. Na mocy porozumienia zawartego między gminą Konstancin-Jeziorna, a Lidlem, niemiecki koncert miał wybudować odcinek Śniadeckich na wysokości marketu. Do tej pory nie zrealizował jednak obiecanej inwestycji, a jedynie utwardził drogę kruszywem. Porozumienie zawarte z gminą wygasło dokładnie w środę 2 czerwca, więc Lidl wystąpił o jego przedłużenie o sześć miesięcy.
Mogę przystać na prośbę Lidla, ale pod warunkiem że będzie utrzymywał Śniadeckich w dobrym stanie i pokryje ewentualne roszczenia kierowców, którzy uszkodzą na tej drodze samochód – mówi Kazimierz Jańczuk. – Niestety, w aneksie do umowy tego nie znaleźliśmy. Dlatego wraz z prawnikami dopisaliśmy do projektu te dwa akapity. Czekamy na reakcję Lidla. Jeśli koncern nie przystanie na nasze warunki, nie wykluczam zamknięcia ulicy Śniadeckich – zapowiada burmistrz.
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich od długiego czasu przymierza się do przebudowy drogi między Piasecznem, a Konstancinem-Jeziorną. W tej chwili wjazd do Lidla tymczasowo odbywa się od strony drogi 721, ale po przebudowie ma on zostać zlikwidowany. Wówczas MZDW będzie musiało zgodzić się na połączenie Śniadeckich ze zmodernizowaną drogą wojewódzką i też stawia Lidlowi pewne warunki. Jednym z nich jest wybudowanie w Śniadeckich kolektora odwadniającego, odprowadzającego wodę z drogi 721 (o takich parametrach, jakie zostały uwzględnione w projekcie przebudowy drogi 721), drugim budowa na ruchliwym i niebezpiecznym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej i Śniadeckich tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

CZYTAJ TAKŻE:  Smutna wiadomość. Odszedł wybitny mieszkaniec Konstancina-Jeziorny

TW

1 KOMENTARZ

  1. Dwie gminy zafundowały w ty miejscu potwora.Konstancin-Jeziorna, na tzw pięknym terenie,pod rekreację,dopuściła zabudowę centrum handlowego i stację kontroli pojazdów.Pozostała część ponoć bardzo atrakcyjnej działki, to budynek po stacji kolejki wąskotorowej.W chwili obecnej budynek zabity dechami.Piaseczno dopuściło do lokalizacji Lidla w miejscu bez drogi dojazdowej. W zasadzie na skrzyżowaniu dróg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię