Próg spowalniający rujnuje im życie

6

PIASECZNO Państwo Janina i Mieczysław Jędrzejewscy mieszkają w budynku przy ul. Ogrodowej 6c w Józefosławiu. Naprzeciwko ich domu znajduje się próg spowalniający. – Autobusy i ciężkie samochody przejeżdżają po nim bez zatrzymywania się strasznie hałasując. A my cierpimy katusze – mówi załamana kobieta


Mieszkaniec proponuje, aby przenieść spowalniacz bliżej kościoła

Pani Janina pokazuje nam swój niewielki ogródek (małżeństwo mieszka na parterze), naprzeciwko którego ustawiono spowalniacz.
Jak najeżdża na niego ciężki samochód słychać dokuczliwe dudnienie i czuć drgania – wyjaśnia. – Każdego dnia takich tępych uderzeń są setki. Odkąd gmina zamontowała tu ten spowalniacz w ogóle nie spędzam czasu na powietrzu, bo tego hałasu nie da się wytrzymać – dodaje.
Pan Mieczysław twierdzi, że spowalniacz, który jest w tym miejscu od ubiegłego roku, został zlokalizowany niefortunnie.
– Przy parku wyniesiono przejście dla pieszych, u nas gmina powinna zrobić to samo – mówi mężczyzna. – To przejście jest 50 m stąd w stronę kościoła. W jego sąsiedztwie jest przystanek autobusowy i wyjazd z osiedla, więc takie rozwiązanie powinno wszystkim być na rękę. Wówczas nasz próg można by zlikwidować – proponuje.
Małżeństwo próbowało zainteresować problemem gminę.
– Wysłaliśmy miesiąc temu pismo, ale nikt na nie nie odpowiedział – mówi nasza czytelniczka. – Może jak o tym napiszecie, ktoś wreszcie zainteresuje się naszym problemem.

TW

6 KOMENTARZE

 1. to jest skandal. to powinno być karalne – jest próg, masz zwolnić. ale wszedzie prostaki jadą ile fabryka daje. Jeżeli próg nie jest zbyt „agresywny” to mają w dupie, jezdzą służbowymi to mają w du…e ze coś sie zepsuje w samochodzie. a zwykli, normalni ludzie cierpia. Dla nich to jest katastrofa zyciowa. Gmino wstydz sie !

 2. Zybi ale Ty pierdolisz głupoty…Po pierwsze mieszka na wsi, a jak się tam wprowadzała to była głęboka wiocha i na pewno w planie zagospodarowania nie leżał próg na ulicy.
  Secundo, te progi są potrzebne jak świni teleskop.

 3. 1. Droga jest na gwarancji więc teraz raczej większych przeróbek nie będzie
  2. Progi są zwykle robione na żądanie mieszkańców- musi być próg, byle daleko od mojego domu
  3.Prog musi być min 30m od przejścia i 40m od skrzyżowania
  4. Wyniesione skrzyżowanie powinno być stosowane przy skrzyżowaniu równorzędnym, a ze zdjęć wynika ze tu jest pierwszeństwo
  5. Na zachowanie kierowców co mają w d… zawieszenie pojazdów dobrej metody nie ma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię