Prokuratura chce widzieć wójt w areszcie! Złoży zażalenie na postanowienie sądu

14

LESZNOWOLA W piątek sąd odrzucił wniosek prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy dla wójt gminy Lesznowola, Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik. Prokurator nie zgadza się z sądem i zapowiada złożenie zażalenia

W zeszłą środę 10 lipca Lesznowolą wstrząsnęła informacja o zatrzymaniu wójt przez CBA. O godzinie 6 rano funkcjonariusze wyprowadzili wójt z domu i jeszcze tego samego dnia prokurator przedstawił jej 6 zarzutów popełniania przestępstw, w tym karalnej niegospodarności i wyrządzenia zarządzanej przez nią gminie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach (ponad 1,3 mln zł ) oraz przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez podmioty na rzecz, których wydawano, zdaniem prokuratury niekorzystne z punktu widzenia interesów gminy decyzje podatkowe. W tym ostatnim przypadku zarzuty dotyczą wydania kilkunastu – jak ocenie prokuratura – niezasadnych decyzji o umorzeniu zaległości podatkowych na łączną kwotę ponad 2,5 mln zł na rzecz spółek działających na terenie gminy
Podejrzana nie przyznała się do stawianych jej zarzutów, złożyła krótkie wyjaśniania i odmówiła odpowiedzi na pytania prokuratora.Po zakończeniu czynności procesowych prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd powyższego wniosku nie uwzględnił, ani nie zastosował żadnego środka zapobiegawczego.
Nie zgadzając się z decyzją sądu, prokurator złoży zażalenie na powyższe postanowienie.
Wczoraj wójt wróciła do pracy. Urzędnicy przywitali ją kwiatami i oklaskami.
– Wierzymy, że sprawa zostanie wyjaśniona, a pani wójt oczyści się ze wszystkich zarzutów – usłyszeliśmy przed urzędem.

AB

14 KOMENTARZE

 1. „Wczoraj wójt wróciła do pracy. Urzędnicy przywitali ją kwiatami i oklaskami.”
  ****************************************
  Hehe, czemu się temu nie dziwię?
  Ciekawe, czy którykolwiek z tych urzędników poleci z kwiatami do więzienia, jeśli pani wójt tam trafi, a władzę w gminie przejmie jakaś inna „opcja”?

  • Hihi. Oj pisiorki bidulki. Ziobro jeszcze za mały? Nie dał rady wsadzić za kratki? Ale gul pisiorkom lata teraz. Nagroda za nagrodą dla najlepszej gminy… Boli pisowską szarańczę, prawda?

   • Takie nagrody może sobie kupić każdy… Zachęcam do lektury regulaminów… Te wszystkie shit dyplomy są kupione. Pani wójt rządzi tak gminą, że ta ma 79 mln zł zadłużenia…

   • Pudło. Taki ze mnie „pisiorek”, jak z ciebie marsjanin. Podejrzewam, że twoje postrzeganie rzeczywistości przypomina obraz w telewizorach Ametyst. Otwórz oczy, rozejrzyj się dokoła – świat naprawdę nie jest czarno-biały, a rzeczywistość polityczna nie dzieli się na PiS i antyPiS 🙂
    P.S. Swoją drogą mój wpis w ogóle nie dotyczył polityki, ale jeśli nie „zatrybiłeś” (-łaś?), to za dużo by tłumaczyć.

 2. Ciekawe jak nazywa się prokurator i ciekawe jak dobrze zna się z lokalnym bossem PIS 😀
  Ewidentnie widać że ustawka na zlecenie PISu

 3. Radni Gminy Lesznowola, przynajmniej ci, którzy byli nimi także w poprzedniej kadencji, wiedzą już od lat o decyzjach i działaniach Pani Wójt, które teraz nie trudno powiązać z przedstawionymi jej przez Prokuraturę zarzutami. W 2016 roku Rada Gminy Lesznowola, w tym jej Komisja Rewizyjna, odmówiła zbadania tych faktów.

  Nie chciała zbadać zasadności (z punktu widzenia interesu mieszkańców jak i obowiązującego prawa) umarzania przez Panią Wójt podatków, podpisywania podejrzanych umów, wydatkowania ogromnych kwot na wątpliwe społecznie cele. Mimo, że znali szczegóły tych decyzji, posiadali cały szereg związanych z nimi dokumentów.

  Radni obecnej kadencji także nie palą się do merytorycznego odniesienia się do postawionych Pani Wójt zarzutów, a przecież art. 18a ustawy o samorządzie gminnym do tego ich obliguje. Twierdzą, że zarzuty są chybione nie odnosząc się do nich merytorycznie, a na zasadzie „nie bo nie”.

  Poniżej publikuję zatem list otwarty do radnych, w którym wnioskuję, aby aktualna Rada Gminy i jej Komisja Rewizyjna, zgodnie z jej ustawowymi obowiązkami, zbadała samodzielnie zasadność postawionych Pani Wójt zarzutów. Merytorycznie. I przedstawiła mieszkańcom wyniki takiego badania.

  http://obywatelskithinktank.org/?p=2950

  • Panie Jacku, dziękuję za ten wpis. Ponieważ jest on bardzo merytoryczny, to być może obali on zupełnie śmieszny argument, że zarzuty postawione p. Wójt są jedynie wynikiem walki politycznej między jakimiś frakcjami. W moim najgłębszym przekonaniu tak nie jest, a zarzuty są poważne. Ponadto Pańskie działania obnażają arogancję skostniałych władz naszej gminy, w której władza stała się emanacją samej siebie i jest dla siebie. Wypowiedzi Panów/Pań; „pis-da”, „loi” i im podobnych sugerują jedynie w jak wąskich horyzontach myślowych oni i im podobni się poruszają.

 4. Prokuratura chce widzieć wójt w areszcie…. Prokuratura chciałaby widzieć wielu (niewygodnych) w areszcie – taka prokuratura, takie jej umocowanie polityczne, takie zadania zbyt często spełnia od ponad trzech lat.
  Za nasze pieniądze, ale z korzyścią dla niewielu…swoich. Taka nowa „apolityczność”; taka nowa „demokracja”; jak długo jeszcze??
  A zwolennicy tego stanu rzeczy kierują się : 500+, innym +, obrazem kraju wg przekazu TVP Info, inną własną korzyścią, oczadzeniem, czy rzeczywiście obiektywnym rozeznaniem rzeczywistości? Czy biorą pod uwagę skutki polityki korzystnej dla stosunkowo niewielu – vide persony na „jedynkach” przed jesiennymi wyborami? Jeśli wygrają to właśnie ONI będą głównymi beneficjentami ich polityki. W imię głoszonego dobra dla tych, którzy finansują owo „dobro” z własnych podatków, płacąc sporą „prowizję” beneficjentom. A po ew. wygranych wyborach tak „zabetonują” prawnie swa pozycję, że nawet liczni „przebudzeni po szkodzie” bedą mogli… pluć sobie w brodę i to po cichutku, bo bać się będą swego cienia…. historia zna podobne historie w innych krajach.

 5. „A pamiętasz jeszcze, bezczelna kobieto, jak twoja redakcja urządzała histerię „wykopać faszystów z Warszawy” – odmawiając narodowcom prawa do świętowania dnia niepodległości? Hipokryzja level high” – napisał Ziemkiewicz – w obronie „Gazety Polskiej” po dołączeniu do jednego ze swoich numerów wlepek z napisem „Strefa wolna od LGBT”. Taki obecnie obowiązujący standard demokracji, mający piewców nie tyle z przekonania, co z myślą o doraźnej korzyści, … swojej korzyści. Liczba tych piewców, „ekspertów na każdy temat” wzrosła ostatnio znacząco – niestety. Mierny, bierny, ale wierny – to jest to?

 6. Niektóre wpisy pokłosiem „W tyle wizji”, autorzy której widzów mają raczej …w tyłku. Czy to dowody lojalności w drodze do kariery, jak np. p. Zaorskiego – obecnie dyrektora TVP2 – czy za takie programy/zasługi???
  Niektórych to może brzydzić??

  • Cały czas rozmawiamy o zarzutach postawionych p. Batyckiej? Czy o jakiś bliżej nieokreślonych politycznych konotacjach? Snucie wywodów na temat układów i politycznych zależności mija się z celem w sytuacji, gdy p. Batycka ma postawionych 6 zarzutów, z czego już 3 są ujawnione. Wszystkim oszołomionym politycznymi teoriami spiskowymi radziłbym skupić się na faktach. Dlaczego do dziś pomimo sądowych nakazów UG Lesznowola nie ujawnił do publicznego wglądu dokumentów dotyczących umarzania długów? Dlaczego nie ujawniono dokumentów dot. dzierżawy KPGO Mysiadło? Co się stanie (a tak się stanie) gdy gmina Lesznowola utraci wpływy z tytułu dzierżawy tych terenów (140 mln. zł)? Ludzie, przestańcie chrzanić tylko zacznijcie wyciągać proste empiryczne wnioski. Tak wspaniale jesteśmy zarządzani przez te lata, że grozi nam finansowa katastrofa! Albo zarząd komisaryczny, albo likwidacja gminy i wchłonięcie przez Piaseczno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię