Prokuratura: kara dla Piotra N. „rażąco niewspółmierna”. Śledczy zaskarżyli wyrok

5

KONSTANCIN-JEZIORNA Wczoraj informowaliśmy, że znany dziennikarz, skazany za potrącenie 77-latki na pasach w Konstancinie, zgodnie z orzeczeniem ma zapłacić łącznie 22 tys. zł grzywny, nawiązki i kosztów sądowych. Zdaniem prokuratury „taka kara nie spełnia celów zapobiegawczych i wychowawczych”


25 lipca piaseczyński sąd uznał, że Piotr N. jest winny nieumyślnego spowodowania wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała (co jest zagrożone karą do 3 lat więzienia). Gdy 5 października ubiegłego roku doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Piasta, kierowca był trzeźwy i do czasu przyjazdu karetki otoczył poszkodowaną opieką. Jednak podczas kontroli okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ stracił prawo jazdy 8 lat wcześniej za przekroczenie limitu punktów karnych. Poza tym w momencie wypadku jego samochód nie miał ważnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC, czym sprawca dodatkowo złamał kodeks wykroczeń.

Za te czyny sąd nakazał celebrycie zapłatę 6 tys. zł grzywny, 10 tys. zł nawiązki dla poszkodowanej oraz pokrycie prawie 6 tys. zł kosztów sądowych. Wczoraj prokurator Dołgoń-Szymańska poinformowała, że 7 sierpnia Prokuratura Rejonowa w Piasecznie wniosła sprzeciw od wyroku dla Piotra N.

– W ocenie prokuratury, w realiach przedmiotowej sprawy, orzeczona kara grzywny jest rażąco niewspółmierna i jako taka nie spełnia celów zapobiegawczych i wychowawczych, które kara ma osiągnąć w stosunku do skazanego, a także potrzeby w zakresie kształtowania świadomości prawnej społeczeństwa – informuje przedstawicielka Prokuratury Okręgowej.

5 KOMENTARZE

  1. Tak naprawdęę kara to 6 tyś. bo 10 tys. nawiązki to odszkodowanie i drugie 6 tys.koszty,który zawsze płaci winny. Czyli 6 tys. dla gości,który tyle brał za 1 program w tyg?

  2. i teraz pytanie / czy wszyscy Polacy mogą być tak samo traktowani !? PRAWO JEST DLA KOGO !? DLA WSZYSTKICH CZY DLA ELIT !? // Pamietacie wyrok stażaka który Scanią spowodował śmiertelny wypadek ? //a tu bez OC ,przeglądu (po co nam przegląd !?) i UPRAWNIEŃ !(to po co NAM uprawnienia !?) ——CHORY KRAJ / w Stanach od razu z miejsca wypadku by siedział

    • Masz rację.Dobre porównanie. Strażak w akcji(współwinny),ale duża odsiadka.Celebryta wyłącznie,wielokrotnie winny-kosztuje go to średni urlop

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię