Najczęściej kupujemy pod choinkę kosmetyki, perfumy, kreatywne zabawki, elektronikę, płyty, książki oraz słodycze. Oczywiście każdy z domowników ma inne preferencje, co powinniśmy wziąć pod uwagę ruszając na świąteczne zakupy


    Zwykle najwięcej czasu i energii poświęcamy na wybieranie prezentów dla dzieci. Dzieje się tak pewnie dlatego, że to one najbardziej czekają na przyjście Świętego Mikołaja, a jeśli prezent nie jest trafiony, nie potrafią ukryć swojego rozczarowania. Wśród dziewczynek najbardziej pożądane są różnego rodzaju lalki, których ceny kształtują się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Najdroższe modele kolekcjonerskie mogą stanowić całkiem niezłą inwestycję, bowiem z czasem powinny tylko zyskiwać na wartości. Dziewczynki lubią też bardzo różnego rodzaju bibeloty i kolorowanki. Dla chłopców najlepszym prezentem będą zabawki wymagające kreatywności, na przykład klocki, które można dopasować do wieku naszej pociechy. Ich ceny również wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za zestaw (zestawy można potem rozbudowywać).
Dobrym prezentem dla nastolatka może być natomiast konsola do gier, laptop, tablet bądź nowy telefon. Są to już jednak prezenty nieco droższe, które mogą kosztować sporo ponad 1000 zł. Do tańszych należą natomiast ubrania, komiksy, gry planszowe lub kosmetyki, jednak kupując je dobrze jest znać gust i oczekiwania dziecka.

Prezenty dla dorosłych

Dobrym pomysłem na prezent dla każdej pani są perfumy. Tu jednak również sprawa nie jest prosta, ponieważ istnieją różne zapachowe preferencje. Dobrze jest znać gust obdarowywanej osoby, a zakupów dokonywać w sprawdzonych sklepach. Jeśli chcemy postawić na efekt zaskoczenia, dobrym gwiazdkowym prezentem będzie biżuteria, zegarek lub np. voucher do spa. Z niektórymi podarkami trzeba natomiast uważać – bielizna czy wspólny weekend w Paryżu powinny być zarezerwowane dla osoby, która jest nam naprawdę bliska.
Dla mężczyzny dobrym pomysłem na prezent może być portfel, woda kolońska, karnet na siłownię, modny gadżet albo coś związane z jego pasją – buty do biegania, okulary do triathlonu, kurtka na narty itp. Do bezpiecznych propozycji należą natomiast książki oraz płyty z muzyką.

Mikołaj dla babci i dziadka

Często największy problem mamy z wyborem prezentów dla seniorów, którzy zwykle „wszystko mają” i „niczego nie potrzebują”. Dla babci dobrym pomysłem może być chusta na szyję, zestaw do parzenia herbaty z imbrykiem i porcelanowymi kubkami, czy ekologiczne kosmetyki (np. cieszące się ostatnio dużą popularnością rzemieślnicze mydła). Dziadek natomiast może ucieszyć się z ciepłego swetra, szalika, koca, kapci lub po prostu butelki dobrego wina.

Prezent dla każdego
 
Wspaniałą propozycją na świąteczny prezent, który przypadnie do gustu absolutnie każdemu, są świąteczne kosze prezentowe. Pięknie zapakowane, wypełnione pysznymi smakołykami. W mgnieniu oka wzbudzą świąteczną radość, nawet w największej marudzie. Zestawy prezentowe zostały stworzone aby dawać chwile przyjemności, o których na co dzień często zapominamy. Stanowią też doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym coroczne organizowanie prezentów, kojarzy się tylko z niepotrzebnym stresem. Po co się martwić, jak można to zadanie zlecić ekspertom? Wystarczy wybrać ulubioną kompozycję, a w ciągu kilku dni, kosz prezentowy zjawi się w twoim domu. Pięknie zapakowany i gotowy do wręczenia obdarowanej osobie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię