Protest przeciwko budowie hal magazynowych

1

LESZNOWOLA Dziś w południe przed urzędem gminy zjawiło się ponad 20 mieszkańców Zamienia i sąsiednich miejscowości, protestując przeciwko planom budowy w Zgorzale gigantycznych hal magazynowych. – Chcieliśmy o sobie przypomnieć i pokazać, że trzymamy rękę na pulsie – mówi Piotr Papała z ruchu Stop Degradacji Zamienia


O planach firmy Panattoni, która planuje budowę hal magazynowych w Zgorzale, mieszkańcy dowiedzieli się na początku lutego. Wkrótce potem w urzędzie gminy odbyło się w tej spawie spotkanie, w którym wzięli udział m.in. wicewójtowie Marcin Kania i Mirosław Wilusz. Mieszkańcy oświadczyli, że nie zgadzają się na inwestycję, która ich zdaniem spowoduje liczne uciążliwości i przyczyni się do pogorszenia warunków, w jakich żyją.
– Będziemy oddychać spalinami, tiry rozjeżdżą nam drogi, a nasze nieruchomości stracą na wartości – argumentowali przerażeni ludzie.
Firma Panattoni opracowała raport o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko. Do 20 lutego mieszkańcy mogli składać do niego swoje uwagi. Z naszych informacji wynika, że z tej możliwości skorzystało około 260 osób. Po co więc był dzisiejszy protest?
– Chcieliśmy przypomnieć o sobie i pokazać, że temat nie umarł – mówi Piotr Papała z ruchu Stop Degradacji Zamienia. – Będziemy do końca walczyć, aby w sąsiedztwie naszych domów nie powstała ta szkodliwa inwestycja.
W pikiecie protestacyjnej wzięli udział także przedstawiciele innych miejscowości.
– Ja przyjechałam akurat z Nowej Woli, bo problem nie dotyczy tylko Zgorzały czy Zamienia – przekonuje Grażyna Łapińska. – Tiry, które będą dostarczać do magazynów towar, w krótkim czasie rozjeżdżą całą okolicę. Chcemy, żeby gmina wiedziała, że w tej sprawie patrzymy jej na ręce.

Do protestujących wyszedł wicewójt Marcin Kania.
– Zapraszam państwa przedstawicieli do siebie, przedstawię nasze aktualne działania – zaproponował.
Okazuje się, że w piątek 28 lutego gmina przekazała wszystkie wnioski i uwagi do raportu środowiskowego inwestorowi z prośbą o wyjaśnienia. Inwestor ma na to 30 dni. Postępowanie dotyczące wydania decyzji środowiskowej musi zostać zakończone do 29 maja.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię