Protestujący zablokują drogę wojewódzką. Może powstać gigantyczny korek!

3

LESZNOWOLA W piątek osoby sprzeciwiające się zajmowaniu ich gruntów pod budowę linii wysokiego napięcia zablokują drogę 721 na wysokości sklepu Lidl w Kolonii Lesznowola oraz skrzyżowanie Słonecznej z Postępu. Protest będzie odbywał się w dwóch turach – rano i po południu


Co ważne: ruchliwa droga zostanie zablokowana zarówno rano, jak i po południu. Przejście dla pieszych przy sklepie Lidl będzie okupowane od około godz. 8 rano przez kilkadziesiąt minut. Następnie protestujący przejdą chodnikiem na skrzyżowanie ulic Słonecznej i Postępu. Skrzyżowanie ma zostać całkowicie zablokowane około godz. 9 (utrudnienia mogą potrwać do godz. 10).
Chcemy zwrócić uwagę na sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, ale zamierzamy zachować rozsądek. Nie zależy nam na tym, aby budzić negatywne emocje, jak powstanie zbyt duży korek, odblokujemy drogę – wyjaśnia pan Marcin, organizator pikiety. Podobny scenariusz planowany jest po południu. Utrudnień w ruchu związanych z blokadą przejść (najpierw obok Lidla, a potem na skrzyżowaniu przy Tolku) należy spodziewać się w godz. 15-17. W proteście ma wziąć udział do 100 osób. Demonstranci będą mieli transparenty, gwizdki i odblaskowe kamizelki.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Szanowny Panie Marcinie,
    Jeśli nie chcecie wzbudzać negatywnych emocji nie blokujcie drogi uprzykrzając życie Bogu ducha winnym ludziom, a zablokujcie wjazd na parking starostwa.

    I pytanie za 10 punktów:
    Kto oceni kiedy „powstanie zbyt duży korek”?

  2. Niech sobie zablokują wjazd za własną posesję, a nie utrudniają życia innym. Elektryka im przeszkadza? Miejmy nadzieję, że policja stanie na wysokości zadania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię