LESZNOWOLA Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie. Komputer z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywała jedna z firm w Wólce Kosowskiej.


Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją piaseczyńskiej komendy skontrolowali firmy prowadzące działalność na terenie gminy Lesznowola. Według uzyskanych informacji w jednej z nich korzystano z komputera z nielegalnymi oprogramowaniami. Policjantom towarzyszył specjalista z zakresu ochrony praw autorskich i weryfikacji danych zawartych na nośnikach elektronicznych.

Informacje, jakimi dysponowali policjanci potwierdziły się w stu procentach. Funkcjonariusze sprawdzili komputer przenośny znajdujący się w kontrolowanej firmie, na którym, jak się okazało, zainstalowane były nielegalne wersje programów. W wyniku kontroli komputer został zabezpieczony.

Straty producentów oprogramowania komputerowego, jakie powstały na skutek użytkowania „piratów” oszacuje specjalista z zakresu ochrony praw autorskich i weryfikacji danych zawartych na nośnikach elektronicznych. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Wydział PGiK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię