GÓRA KALWARIA Święto miasta rozpocznie w piątek hiphopowa bitwa raperów, a zakończą w niedzielę przeboje Seweryna Krajewskiego. Wisienką na torcie będą sobotnie koncerty Juli oraz Urszuli


Fetowanie rozpocznie się już w piątek od popisów czterech utalentowanych freestylowców. Kaz, Pejter, Yowee i Will Spliff będą ze sobą walczyć rytmicznie rymując na zadany temat. O zwycięstwie zadecyduje reakcja publiczności (im głośniejsza, tym lepsza dla “nawijacza”). Bitwa rozegra się na scenie u podnóża wieży strażackiej o godz. 19.

Dmuchawce, latawce, wiatr

Nazajutrz Góra Kalwaria wkroczy w główną część święta. Od rana na stadionie w Krzakach Czaplinkowskich oraz na basenie o medale będą konkurowali młodzi piłkarze i pływacy. O 12.30 przy bibliotece (ul. ks. Sajny 1) rozpocznie się spacer z przewodnikiem po mieście. Dużo większy tłok na ulicach zrobi się o 14., kiedy sprzed ratusza na plac przy ul. Dominikańskiej róg 3 Maja przejdzie kolorowa parada historyczna pod tytułem „100-lecie niepodległości”. Po korowodzie na umieszczonej obok kościoła na górce scenie zaprezentują się lokalni wykonawcy, a o godz. 17 zostaną wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Góry Kalwarii”.

Najhuczniejsza zabawa wystartuje o godz. 19 na pl. Piechoty (teren byłej jednostki wojskowej), gdy na scenę wyjdzie Jula. O pochodzącej z Łomży, obecnie 27-letniej wokalistce, zrobiło się głośno, gdy w 2012 wydała debiutancki singiel „Za każdym razem”. Miłośnicy list przebojów oszaleli na jej punkcie. Gdy Jula wykonała ten utwór na sopockim festiwalu TOPtrendy 2012, otrzymała nagrody publiczności, internautów oraz słuchaczy radiowych.

Urszula da koncert o godz. 20.40 w sobotę

Jula rozgrzeje publiczność, aby o godz. 20.40 przyjęła ona owacjami wciąż grającą z pazurem Urszulę. Jej przeboje: „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Rysa na szkle”, „Malinowy Król”, czy „Konik na biegunach” były hitami w latach 80. i wciąż cieszą się popularnością. Mimo że artystka jest obecna na rynku muzycznym od 30 lat, wciąż nagrywa – w tym roku wydała nowy singiel „O mnie, o tobie”. Po koncercie na pl. Piechoty rozpocznie się dwugodzinna dyskoteka pod chmurką.

Komu będzie mało wrażeń, powinien wrócić na plac przy ul. Dominikańskiej, gdzie o godz. 22 wystąpi teatr ognia Synergy Art.

Stu biegaczy na stulecie

Świąteczną niedzielę rozpocznie msza św. w intencji mieszkańców (godz 11.30, kościół parafialny). Po niej ponownie będzie można pospacerować po mieście z przewodnikiem (godz. 12.30, start przy bibliotece). Tego dnia pojawi się też kolejny akcent niepodległościowy. O godz. 14.15 w centrum miasta odbędzie się Bieg Niepodległości. Stu mieszkańców gminy, przedstawiciele różnych grup społecznych i zawodów w zbliżonym tempie przebiegną 1 kilometr w jednakowych biało – czerwonych koszulkach.

Cykl wydarzeń zakończy o godz. 18. koncert finałowy w wykonaniu zespołu Ambitus, który zaprezentuje wiązankę najpiękniejszych piosenek autorstwa Seweryna Krajewskiego od czasów świetności Czerwonych Gitar, po twórczość solową kompozytora, w tym utwory znane z filmów oraz napisane przez niego dla innych artystów.

Koncertom przez dwa dni będą towarzyszyły: plac zabaw z dmuchańcami, liczne stoiska gastronomiczne, handlowe i edukacyjne, wystawy oraz zajęcia plastyczne.

Wydarzeniu patronuje Kurier Południowy i portal Piasecznonews.pl.

Na zdjęciu głównym: Jula (fot. Facebook, profil wokalistki)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię