Przebudowa dróg wokół szkoły, powstaną miejsca parkingowe dla rodziców

0

PIASECZNO  Rozpoczynają się prace przy przebudowie dróg w otoczeniu szkoły w Złotokłosie. Celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły.

Rozpoczynająca się właśnie inwestycja drogowa w Złotokłosie, obejmie przebudowę ulic Traugutta i Grójeckiej. Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa uczniów. Dzięki inwestycji drogi zyskają chodniki i ścieżki rowerowe, pojawią się też skrzyżowania na wyniesieniu, wyznaczone zostaną także miejsca postojowe dla rodziców.

Inwestycja obejmuje również budowę odwodnienia, kanału technologicznego i oświetlenia ulicznego oraz budowę i przebudowę sieci: wodno-kanalizacyjnych, telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych. W związku z tym fragment ulicy Traugutta od skrzyżowania z ul. Kostki (wraz ze skrzyżowaniem) oraz ul. Grójecka zostaną zamknięte dla ruchu z zapewnieniem dostęp do posesji zlokalizowanych przy zamkniętych ulicach. Dojazd i wejście do szkoły zapewnione jest od strony ul. Runowskiej. Parking zlokalizowany jest przy ul. Kostki w rejonie skrzyżowania z ul. Runowską.

 Koszt inwestycji to 3 689 999,98 zł. Termin zakończenia całej inwestycji to wrzesień 2023 roku, ale prace budowlane powinny się zakończyć w lipcu br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię