Przebudowa od mostu do mostu

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W przyszłym roku konstancińskich kierowców znów czekają trudne miesiące. Bowiem niemal od nowa zostanie zbudowana ulica Mirkowska


Podczas zapowiadanej przebudowy ul. Mirkowskiej prace nie obejmą mostka przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego

Inwestycja jest już pewna, ponieważ samorządowi powiatu piaseczyńskiego udało się zdobyć na jej realizację przeszło 1,3 mln zł z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Starostwo dołoży drugie tyle, aby kilometrowy odcinek Mirkowskiej (od mostu na Jeziorce do ul. Wojska Polskiego) miał nie tylko znacznie równiejszą i pozbawioną ubytków nawierzchnię, ale także odwodnienie, nowe latarnie,  chodniki i ścieżkę rowerową.
Jednak zanim rozpoczną się roboty drogowe, na głównej arterii Mirkowa pojawią się bardzo głębokie wykopy.

– W pierwszej kolejności przebudujemy główny kolektor, który odbiera nieczystości z mirkowskiego osiedla. Teraz biegnie on do oczyszczalni pod główną bramą dawnej fabryki i jest bardzo nieszczelny. Po przebudowie ścieki popłyną najpierw do przepompowni na Porąbce. W tym celu będziemy musieli kopać głęboko, aby między innymi przecisnąć rurę pod Jeziorką – tłumaczy burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Ksawery Gut z zarządu powiatu zdradza, że toczy rozmowy z władzami Konstancina-Jeziorny, aby na mocy porozumienia to starostwo było od początku do końca inwestorem na ul. Mirkowskiej i przejęło od gminy także wykonanie kanalizacji. To ma przyczynić się do sprawniejszego wykonania przebudowy.
Poprzednie prace na ul. Mirkowskiej prowadzono w 2010 roku, wtedy powstał za 8 mln zł nowy most na Jeziorce. Gruntowny remont ulicy miał być później kontynuowany, ale ze względu na brak funduszy z niego zrezygnowano. Jednak ani wówczas, ani teraz nie planowano remontu mostka (czy jak mówi burmistrz – przepustu) na skrzyżowaniu ul. Mirkowskiej i Wojska Polskiego.

– Jego zarządcą nie jesteśmy my, ale Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. MZDW podał nam, że nie planuje na razie żadnych prac na  przeprawie – informuje Ksawery Gut.

Piotr Chmielewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię