Przebudowa Puławskiej w centrum miasta, będą utrudnienia

3

PIASECZNO Niebawem rozpoczną się prace przy przebudowie ul. Puławskiej w Piasecznie. Gmina zapowiadała rozpoczęcie pierwszego etap na poniedziałek 7 czerwca.

 

Przy okazji przebudowy drogi w zakresie jezdni, chodników, ścieżek rowerowych i parkingów, samorząd zadbał również o stworzenie funkcjonalnej przestrzeni publicznej, która ma ułatwić mieszkańcom dotarcie do zlokalizowanych przy głównej ulicy sklepów i lokali usługowych oraz zachęcić do spacerów. W zmodernizowanej przestrzeni pojawi się więcej zieleni oraz elementy małej architektury.

Najwięcej kontrowersji wzbudziła kwestia koniecznego w związku z zakresem przebudowy zmniejszenia liczby obecnie dostępnych miejsc parkingowych. Zrekompensujemy to rozszerzeniem strefy płatnego parkowania, której wprowadzenie znakomicie poprawiło dostępność miejsc parkingowych na ulicy Kościuszki. O rozszerzenie strefy wnioskowali sami przedsiębiorcy, prowadzący działalność wzdłuż ulic Puławskiej. Bezpłatne miejsca będą nadal dostępne na ulicach poza strefą płatnego parkowania. Między innymi na ulicach Młynarskiej czy Królewskich Lip.

CZYTAJ TAKŻE:  Wiemy, kiedy zamknięcie Puławskiej. Kierowców czekają spore utrudnienia!

Harmonogram – prace potrwają około 2 miesiące:

I etap – odcinek Okulickiego – Warszawska
7.06. – 21.06.2021 – 2 tygodnie

II etap – odcinek Szkolna – Chyliczkowska (strona zachodnia)
21.06. – 5.07.2021 – 2 tygodnie

III etap – odcinek Szkolna – Chyliczkowska (strona wschodnia)
5.07. – 26.07.2021 – 3 tygodnie

IV etap – całkowite zamknięcie ul. Puławskiej od ul. Szkolnej do Chyliczkowskiej, wraz ze skrzyżowaniem Szkolna – Młynarska – Puławska
26.07. – 16.08.2021 – 3 tygodnie

3 KOMENTARZE

  1. Jak pan tak likwiduje bezpłatne miejsca parkingowe to niech pan burmistrz da przykład swoim współmieszkańcom i do pracy dojeżdża bez samochodu
    prywatnego czy służbowego ? Lub płaci z prywatnych funduszy za parking!!!

  2. Cenzura działa. Usunięto mój wpis krytykujący przebudowę Puławskiej. Dzień bez podlizywania się władzy dniem straconym. Gratulacje dla redaktorów. Przywrócić ul. Mysią po ponad 30 latach to sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię