Przebudują dawny żłobek. Co powstanie na jego miejscu?

0

PIASECZNO Trwają przygotowania do kompleksowej przebudowy budynku dawnego gminnego żłobka przy ul. Chyliczkowskiej 47, który został zamknięty w 2014 roku. Na jego bazie, w ciągu półtora roku, ma powstać nowoczesny budynek, w którym znajdzie się 600 m kw. powierzchni, osiem pracowni, pokój wyciszenia, ogród zimowy czy winda


Piaseczyńskie Warsztaty Terapii Zajęciowej już niedługo będą miały nową lokalizację – nie kryje swojego entuzjazmu Magdalena Woźniak, radna gminy Piaseczno. W tej chwili warsztaty odbywają się w przykościelnym budynku przy ul. Modrzewiowej. Wcześniej było kilka pomysłów na to, gdzie mogłyby być realizowane. Jednym z nich był budynek SP nr 5 przy ulicy Sikorskiego, co nie spodobało się to szkolnej społeczności. W końcu jesienią ubiegłego roku gmina Piaseczno i powiat piaseczyński osiągnęły porozumienie w kwestii przeznaczenia budynku dawnego żłobka przy Chyliczkowskiej 47 na potrzeby dorosłych osób z niepełnosprawnością. Zanim jednak można było podjąć taką decyzję, sąd musiał uregulować kwestię własności nieruchomości. Potem było już z górki. Kiedy działka przy Chyliczkowskiej stała się, w świetle prawa, własnością gminy, ta zgodziła się na bezpłatne, bezterminowe użyczenie jej powiatowi. Podczas listopadowej sesji rady miejskiej radni zdecydowali, że oprócz przekazania nieruchomości z dawnym przedszkolem gmina wspomoże powiat kwotą 1 mln zł. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na adaptację budynku i dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Kilka dni temu starostwo powiatowe udostępniło wizualizacje budynku już po kompleksowej przebudowie. Ma on być gotowy w drugiej połowie przyszłego roku.
To będzie spora inwestycja – zapowiada starosta Ksawery Gut. – Nasz projekt zakłada powiększenie i dostosowanie starego budynku żłobka do standardów placówek służących rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami.
Na parterze znajdą się pracownia gastronomiczna, ceramiki, rehabilitacji ruchowej, botaniczno-stolarska, ogród zimowy i pokój wyciszenia. Na piętrze zaplanowano pracownię artystyczną, rękodzieła artystycznego, introligatorską, komputerową, pomieszczenie socjalne oraz gabinety psychologa i dyrektora. W piwnicy znajdą się pralnia, kotłownia i magazyn.
Warsztaty Terapii Zajęciowej mają przenieść się do nowego budynku w wakacje przyszłego roku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię