Przebudują Kormoranów. Ale jeszcze nie teraz

0

PIASECZNO Ulica Kormoranów jest jedną z najbardziej dziurawych dróg w Bobrowcu. Jako że nie ma odwodnienia, po każdym deszczu stoi na niej błoto i przybywa kolejnych głębokich wyrw. Jak się dowiedzieliśmy, w przyszłym roku ma zostać wykonany projekt przebudowy drogi


O fatalnym stanie ulicy Kormoranów, w związku z protestami mieszkańców, pisaliśmy półtora roku temu. Nieutwardzony, gruntowy ciąg jest wprawdzie co jakiś czas wyrównywany i wałowany, ale te zabiegi na długo nie wystarczają. W związku z tym gmina planuje kompleksowy remont drogi.
– Może nie zrobimy tego od razu, bo w ostatnich latach w Bobrowcu było bardzo dużo inwestycji, a musimy myśleć także o innych częściach gminy – zastrzega radny Michał Rosa. – Rozumiem jednak oczekiwania mieszkańców. Postaramy się im sprostać.
Przeszkodą we wcześniejszym zrealizowaniu inwestycji były kwestie własnościowe. Kolejnym krokiem po ich uregulowaniu będzie wykonanie projektu. W Wieloletniej Prognozie Finansowej wpisano na ten cel w przyszłym roku 150 tys. zł. Właściwa przebudowa ulicy ma rozpocząć się za trzy lata (2 mln w WPF) i potrwać do roku 2024 (2,5 mln zł).

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię