Przebudują skrzyżowania w Żabieńcu i Baniosze

7

POWIAT – Ustaliliśmy i podpisaliśmy ze swojej strony ostateczną wersję umowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i autostrad w sprawie przebudowy skrzyżowań drogi krajowej nr 79 z drogami powiatowymi w Żabieńcu i Baniosze – poinformował starosta piaseczyński Ksawery Gut.

Powiat opracuje projekty i przebuduje dwa niebezpieczne skrzyżowania, na których doszło już do niezliczonych wypadków i kolizji. Zakres realizowanej inwestycji będzie polegał na wydzieleniu dodatkowych pasów do skrętu w lewo oraz budowie sygnalizacji świetlnej.
To minimalny zakres, ale w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo w tych miejscach – uważa starosta Ksawery Gut.Rewolucji nie będziemy robić, gdyż GDDKiA otrzymała finansowanie na budowę dwóch jezdni na odcinku od Piaseczna do Kątów i ma ją zrealizować do 2026 r.

AB

7 KOMENTARZE

    • Nie ma rond bezkolizyjnych, zawsze ktoś na kimś wymusi.
      Rondo ma sens, ale tylko na skrzyżowaniu równych potoków ruchu. Na przecięciu DK79/DP2811 będą korki.

  1. Czemu brakuje przejścia dla pieszych a zwłaszcza dla rowerów w Baniosze. W tym właśnie miejscu kończy się ścieżka rowerowa , która prowadzi od Konstancina?

  2. kiedy ten remont odcinka z P-NA do Kątów? 2026? nie wiem, czy dozyje. nie oszukujmy sie ale tego terminu zapewne tez nie uda sie dotrzymac…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię