Przebudują skrzyżowanie w Żabieńcu

10

PIASECZNO Każdy kierowca poruszający się krajową 79 między Piasecznem, a Górą Kalwarią zna skrzyżowanie w Żabieńcu. Największy problem mają tam kierowcy jadący od strony Żabieńca i Siedlisk, którzy po dojechaniu do drogi krajowej chcą skręcić w lewo.

Skrzyżowanie ma zostać przebudowane i zaopatrzone w światła. Kiedy? Niedawno gmina przekazała powiatowi 100 tys. zł na wykonanie projektu. Teraz starostwo chce podpisać stosowne porozumienie z zarządcą drogi – Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i przystąpić do prac przygotowawczych. Jak wszystko dobrze pójdzie, być może w przyszłym roku skrzyżowanie doczeka się przebudowy.

TW

10 KOMENTARZE

  1. I całe szczęście!!! Na tym skrzyżowaniu nie mają problemu kierowcy, którzy jadą od Siedlisk czy Żabienca bo oni jadą płynnie. Wieżdżaja na chama i korki się tworzą dla tych którzy jadą o dziwo drogą podporządkowaną. Mega wielkie korki w obie strony, zarówno dla kierowców jadących do Piaseczna jak i kierowców jadących w stronę Góry Kalwarii. Pozdrawiam

  2. Nie wiem, czy w tym przypadku można mówić o jednym skrzyżowaniu. Między drogami na Żabieniec i Siedliska mieszczą się dwa samochody. Tam jest 20 metrów odległości więc powinno się chyba patrzeć na to jak na dwa skrzyżowania. Co lepsze kolejne 20 metrów wcześniej są światła dla pieszych kompletnie dezorientujące kierowców

  3. Gregory wystarczy przenieść światła dla pieszych trochę dalej tak żeby współgrały ze światłami na skrzyżowaniu i jeden kłopot z głowy. Drugi to skrzyżowanie dwóch dróg które mijają się ale wystarczy odkupić lub wywłaszczyć działkę od strony ul polnej i puścić drogę ze skosem tak żeby wychodziła na wprost głównej w żabieńcu i po kłopocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię