Przebudują wiadukt, poszerzą Puławską! Jakie utrudnienia nas czekają?

11

PIASECZNO Postępują prace przy poszerzeniu 450-metrowego odcinka ulicy Puławskiej. Zostanie przebudowany również wiadukt nad ulicą, należący do spółki PGNiG Termika

Ulica Puławska zostanie poszerzona o trzeci pas ruchu na odcinku od ul. Syrenki do ul. Energetycznej. Projekt poszerzenia drogi krajowej został wykonany na zlecenie i koszt gminy Piaseczno. Zakres robót, oprócz budowy trzeciego pasa ruchu przewiduje także obniżenie jezdni pod wiaduktem oraz przebudowę i zabezpieczenie urządzeń podziemnych. Szacowany koszt inwestycji, który poniesie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyniesie ok. 6 mln zł.

Przebudowa wiaduktu ruszy już w maju

Na zboczach wiaduktu po obu stronach jezdni kilka tygodni temu wycięto drzewa. Aktualnie prowadzone są prace na pasie pomiędzy jezdniami.
Rozpoczęcie przebudowy wiaduktu planowane jest w pierwszych dniach maja – poinformował nas Mariusz Orzełowski, rzecznik prasowy PGNiG Termika. – Obecnie trwają przygotowania techniczne wykonawcy do rozpoczęcia inwestycji. Roboty zasadnicze związane z wymianą wiaduktu będą realizowane do końca lipca. Po ich zakończeniu nastąpi faza robót wykończeniowych, które maksymalnie mogą potrwać do grudnia.
Projekt i przebudowa wiaduktu umożliwią poszerzenie ul. Puławskiej oraz podwyższy go, co będzie zapobiegało m.in. uszkodzeniom przez pojazdy drogowe o wysokim ładunku.

Poszerzanie drogi także w nocy i weekendy

– Podczas prowadzenia prac wykonawca ma utrzymać dwa pasy ruchu w obu kierunkach, z zawężeniem ich do trzech metrów – informuje Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Wyjątek będą stanowiły prace nocne i weekendowe. W tym czasie jezdnia główna będzie zwężona do jednego pasa ruchu. Prace będą prowadzone tylko w te weekendy, w których niedziela jest dniem niehandlowym.
Ponadto będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.
– Roboty związane z remontem obiektu nad jezdnią główną mają się zakończyć w połowie wakacji – potwierdza Małgorzata Tarnowska.

Kamil Staniszek

11 KOMENTARZE

  1. Do tego dojdzie ostatni etap przebudowy Okulickiego na odcinku od Wojska Polskiego do Puławskiej i drogowy koniec świata w Piasecznie zacznie się na dobre. Miłego dnia kierowcy.

  2. “przewiduje obniżenie jezdni pod wiaduktem” Ciekawe czy projekt uwzględnia często występujące zalewanie jezdni po intensywnych opadach deszczu.

    • Chyba nie jesteś kierowcą.
      Były lata gdzie odprowadzenie wody nie było drożne i właśnie wtedy droga była zablokowana, bo robiło się tam dość głęboko.

  3. Kilka lat temu pod wiaduktem była ulica ciągle zalana po opadach deszczu jednego roku ja i kulku innych kierowców zgubiliśmy tablice rejestracyjne tak było zalewane potem zrobili/powiększyli odwodnienie i jest spokój

  4. Mieszkaniec, chyba ty nie wiesz o czym piszesz. Mieszkam obok tego wiaduktu i przy każdej większej ulewie oba pasy w kierunku na Warszawę bardzo często stoją w wodzie. Trochę lepiej jest w kierunku na Grójec, tam jakoś opad szybciej odpływa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię