Przedłużenie Żeromskiego stworzy nową arterię komunikacyjną

4

PIASECZNO Gmina chce uruchomić nowe połączenie na linii wschód-zachód, które ma być alternatywą dla osi Jana Pawła II – Chyliczkowska. Kluczowym fragmentem nowego ciągu ma być łuk przebiegający od Żeromskiego do Chyliczkowskiej obok planowanego basenu


Kierowcy będę już niedługo mieli ciekawą alternatywę przejazdu przez Piaseczno w kierunku z zachodu na wschód. Dziś jadąc ulicami Nadarzyńską i później Żeromskiego muszą wyjechać na obwodnicę, gdzie często tworzą się korki. Już niedługo na Żeromskiego ma pojawić się sygnalizacja świetlna, która jest jednym z elementów wzmacniania tego ciągu. Ale na tym nie koniec. Równolegle z budową kompleksu basenów „w porzeczkach” gmina chce zrobić łącznik od Żeromskiego (od siedziby PWiK) w kierunku Chyliczkowskiej, na której ma powstać rondo. Kierowcy, którzy będą korzystać z tego połączenia, nie tylko objadą centrum Piaseczna, ale też będą mieli ułatwiony wjazd na obwodnicę w kierunku do Warszawy i dojazd do Konstancina-Jeziorny.
Docelowo gmina planuje poprowadzić jeszcze jeden odcinek drogi od ronda na Chyliczkowskiej do skrzyżowania ulic Julianowskiej i Przesmyckiego, gdzie powstanie kolejne rondo.
– Nie oczekujemy, że budowa nowych dróg rozwiąże nasze problemy komunikacyjne, bo samochodów cały czas przybywa – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Stwarzamy jednak kierowcom nowe możliwości poruszania się w obrębie Piaseczna. Jednocześnie będziemy wzmacniać transport publiczny i ruch rowerowy. Lokalizowanie parkingów na obrzeżu miasta nie zdaje egzaminu, bo – jak się okazuje – każdy chce dojechać jak najbliżej centrum.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Basiu, pan burmistrz putkiewicz wspomina tylko, że lokalizowanie „nie zdaje egzaminu”. Natomiast nie ma mowy, aby takie parkingi powstały. Takie miejsca, jeżeli nawet by były, można opchnąć deweloperowi i nieźle przy tym zarobić.
    Co summa summarum, zwiększy zakorkowanie miasta. W Piasecznie tak było odkąd pamiętam, tj. do czasów zalewskiego. A może nie tylko w Piasecznie… w sumie, po coś się pchają do tego koryta, bo przecież nie dla dobra mieszkańców…

  2. burmistrz niech zacznie od siebie i przesiądzie się na rower.

    to wszystko się kupy nie trzyma. w jednym artykule burmistrz chce zamieniać ulice dwukierunkowe w jednokierunkowe, a w drugim zauważa, że ruch jest duży i chce stworzyć nowe drogi. jedno przeczy drugiemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię