Przedszkolaki odebrały nagrody w konkursie ekologicznym

0

PIASECZNO W ramach konkursu „Posadź europejskie drzewko” dzieci z piaseczyńskich przedszkoli zebrały ponad 750 kg nakrętek, które wspomogą rehabilitację niepełnosprawnej Basi Bagorro. We wtorek odbyło się wręczenie nagród, w tym zabawek i drzew, które zostaną posadzone obok przedszkoli


Przedszkola dostarczyły do Punktu Informacji Europejskiej w Piasecznie, który organizował konkurs, aż 753,4 kg nakrętek. Wszystkie korki zostaną sprzedane, a pieniądze trafią do Basi Bagorro, 16-latki która mając niecałe dwa lata uległa poważnemu wypadkowi i od tamtej pory jest intensywnie rehabilitowana. Uroczysty finał konkursu odbył się we wtorek. Burmistrz Zdzisław Lis przekazał zwycięskim przedszkolom (pierwsze miejsce zajęło Przedszkole nr 10, drugie – Przedszkole nr 6, a trzecie – Przedszkole nr 5) głogi i tulipanowce, które mają zostać posadzone obok placówek. – Staramy się nawet w najmniejszych projektach edukacyjnych sadzić drzewa – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – Jako gmina robimy zresztą to samo. Wiosną posadziliśmy ich ponad 300, a kolejne 100 zostanie posadzone jesienią.
Wszystkie biorące udział w konkursie przedszkola otrzymały dyplomy i nagrody, w tym atrakcyjne zabawki. – Dziękujemy wam za zaangażowanie, cieszymy się, że bierzecie udział w naszych inicjatywach – zwróciła się do dzieci Honorata Kalicińska, doradczyni burmistrza kierująca Punktem Informacji Europejskiej. Imprezę zwieńczył słodki poczęstunek.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię